FujiFilm X-T50 – zapowiedź bezlusterkowca serii X
Fujinon XF16-50 mm F2.8-4.8 R LM WR – Nowy standard linii obiektywów XF

Koncern FujiFilm Corporation ogłosił premierę bezlusterkowego aparatu cyfrowego FujiFilm X-T50. Lekki i kompaktowy korpus wyposażony w 40,3-megapikselową matrycę i najnowszy procesor przetwarzania obrazu z pokrętłem wyboru symulacji filmu, by jeszcze bardziej ułatwić zabawę „w kolory”.

 

 

X-T50 – wydajna matryca w kompaktowym designie

X-T50 posiada kompaktowy i lekki korpus o wadze ok. 438 g (wraz z akumulatorem i kartą pamięci) i został wyposażony w 40,2-megapikselową matrycę światłoczułą z podświetleniem wstecznym „X-Trans™ CMOS 5 HR”, superszybki procesor przetwarzania obrazu X-Processor 5 oraz pracujący w pięciu osiach mechanizm stabilizacji obrazu w korpusie o skuteczności tłumienia drgań do 7,0 działek EV. 

Jest to niezwykle wszechstronny model, który zapewnia jednocześnie wysoką jakość obrazowania, znakomitą wydajność i zwiększoną mobilność. W tandemie z zapowiedzianym dzisiaj najnowszym zoomem standardowym Fujinon XF16-50mmF2.8-4.8 R LM WR jest idealnym wyborem do fotografowania we wszystkich sytuacjach.

Dodatkowo, po raz pierwszy w historii serii X, na górną płytę korpusu wyprowadzono pokrętło wyboru Symulacji filmu, które pozwoli użytkownikom z łatwością przełączać się między poszczególnymi symulacjami filmu analogowego. Jest to kluczowa i unikalna w kontekście firmy FujiFilm funkcjonalność produkowanych przez nią cyfrowych aparatów fotograficznych, umożliwiająca wybór spośród szerokiej gamy tonacji kolorystycznych.

X-T50 cechuje się też nowym wzornictwem bryły korpusu z zaokrągleniami krawędzi, co przekłada się zarówno na pewniejsze i bardziej komfortowe trzymanie aparatu, jak i jego kompaktowe rozmiary.

 

Fujifilm X-T50 kompaktowy rozmiar

 

Model X-T50 to aparat cyfrowy, który łączy łatwość fotografowania z kompaktowym i lekkim korpusem, pokrętłem wyboru Symulacji filmu i wyjątkowymi możliwościami, które zapewniają nie tylko wyjątkową jakość generowanych obrazów, ale przynoszą jeszcze więcej radości z uprawiania fotografii.

 

FujiFilm X-T50 – najwyższa jakość obrazowania

Piąta generacja modeli aparatów serii X wyposażona jest we wstecznie podświetlaną matrycę światłoczułą X-Trans™ CMOS 5 HR o rozdzielczości 40,2 megapikseli. Najnowszy algorytm przetwarzania obrazu zapewnia wysoką rozdzielczość oraz wysoki stosunek sygnału do szumu.

Ulepszona struktura ułożenia pikseli na matrycy pozwala na bardziej skuteczne wychwytywanie padającego na sensor światła, dzięki czemu czułość ISO125 mogła zostać teraz przyjęta jako czułość bazowa (poprzednio dostępna była w zakresie rozszerzonym. Dodatkowo, migawka elektroniczna w X-T50 może pracować z maksymalną prędkością nawet 1/180000 sek. pozwalając na precyzyjną kontrolę czasu naświetlania. Fotografowanie z zamocowanym jasnym obiektywem i przy maksymalnie otwartej przysłonie jest teraz możliwe w wielu różnych scenariuszach oświetleniowych.

 

Fujifilm X-t50

 

Aparat dysponuje układem autofokusa dysponującym funkcją rozpoznawania obiektów opartą na sztucznej inteligencji, opracowaną z zastosowaniem technologii głębokiego uczenia maszynowego. X-T50 potrafi wykrywać w obrębie kadru zwierzęta, ptaki, samochody, motocykle, rowery, samoloty, pociągi, owady i drony (W ustawieniach wykrywania obiektów należy wybrać opcję „BIRD”, aby wykrywać owady oraz opcję „AIRPLANE”, by wykrywać drony). Ponadto aparat dysponuje bardziej zaawansowanym, w porównaniu z poprzednikami, algorytmem predykcyjnym autofokusa. Wszystko to umożliwia bardziej komfortowe fotografowanie różnego rodzaju obiektów, włączając w to szybko poruszające się pojazdy i zwierzęta.

Użytkownik otrzymuje do dyspozycji łącznie 20 trybów Symulacji filmu, w tym „REALA ACE” – tryb łączący wierną reprodukcję kolorystyczną i wyraziste przejścia tonalne. Tworzy to możliwość wyboru różnorodnych sposobów ekspresji kolorystycznej, podobnie jak czyniło się to, wybierając błonę fotograficzną najbardziej odpowiadającą charakterystyce fotografowanego obiektu lub sceny.

 

Fujifilm X-T50

 

Wysoka liczba pikseli (ok. 40,2 milionów), którymi dysponuje matryca aparatu przekłada się na komfort korzystania z dostępnej funkcji telekonwertera cyfrowego (w zależności od wybranego trybu), umożliwiającego powiększanie obrazów o współczynnik 1,4x i 2x.

 

FujiFilm X-T50 – ulepszone funkcje rozszerzające zakres możliwości fotograficznych

Aparat wyposażony jest w pracujący w 5 osiach mechanizm stabilizacji obrazu w korpusie o maksymalnej skuteczności sięgającej 7,0 EV. Nie wpływając negatywnie na mobilność i poręczność cechującą poprzednie modele serii X, układ stabilizacji obrazu pozwala na wygodne fotografowanie z ręki nawet w słabych warunkach oświetleniowych (np. sceny nocne), co znacznie rozszerza zakres możliwości fotograficznych.

Istnieje możliwość fotografowania i rejestracji wideo 6.2K/30P w trybie AUTO ze śledzeniem obiektu. Aparat potrafi rozpoznać charakter sceny i dobrać optymalne ustawienia fotografowania – wystarczy ustawić wybierak na górnej płycie korpusu na tryb AUTO. Aparat automatycznie wykryje obiekt i będzie go śledził, utrzymując na nim ostrość. Dzięki temu wykonywanie wysokiej jakości zdjęć i filmów jest dużo łatwiejsze.

 

Fujifilm X-T50 ulepszone funkcje

 

Najwyższa funkcjonalność w wyrafinowanym wzornictwie

Nowo opracowane wzornictwo korpusu z zaokrągleniami i nowy kształt uchwytu sprawiają, że świetnie leży w dłoni – zachowuje kompaktowe rozmiary, zapewniając pewny chwyt aparatu.

Zupełnie nowe pokrętło wyboru Symulacji filmu umieszczone zostało na górnej płycie korpusu. Pozwala to użytkownikowi przełączać się między dostępnymi symulacjami. W zależności od rodzaju fotografowanego obiektu lub sceny i umożliwia bezproblemowe nadawanie zarówno zdjęciom, jak i filmom, zróżnicowanych odcieni kolorystycznych.

 

Fujifilm X-T50

 

Na górnej płycie znalazła się otwierana lampa błyskowa zintegrowana z wizjerem. Automatycznie analizuje warunki oświetleniowe oraz dostosowuje siłę błysku. Swoją moc ujawnia szczególnie przy fotografowaniu ciemnych scen i przy zdjęciach portretowych z oświetleniem umieszczonym za plecami modela.

X-T50 posiada taki sam ruchomy, podnoszony wyświetlacz LCD o rozdzielczości 1,84 mln punktów, znany z poprzedniego modelu. Ponadto, kształt uchwytu i położenie przycisków na tylnej ścianie aparatu zostały dopracowane, by fotografowanie i filmowanie były jeszcze bardziej wygodne. 

Premiera rynkowa aparatu zapowiadana jest na połowę czerwca 2024 roku.

Kategorie
Temat tygodnia
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Popularne tagi
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium