Niższa cena
Obiektyw Nikon Nikkor Z 135 mm f/1.8 S Plena | Cena uwzględnia natychmiastowy RABAT 2700 zł
Obiektyw Nikon Nikkor Z 135 mm f/1.8 S Plena | Cena uwzględnia natychmiastowy RABAT 2700 zł

10 776,00 zł

Cena regularna: 11 676,00 zł

Najniższa cena: 10 699,00 zł
Obiektyw Nikon Nikkor Z 50 mm f/1.8 S | Cena uwzględnia natychmiastowy RABAT 2700 zł
Obiektyw Nikon Nikkor Z 50 mm f/1.8 S | Cena uwzględnia natychmiastowy RABAT 2700 zł

2 284,00 zł

Cena regularna: 2 734,00 zł

Najniższa cena: 2 325,00 zł
Aparat Nikon Z30 + DX 16-50mm f/3.5-6.3 VR + DX 50-250mm f/4.5-6.3 VR  | Cena uwzględnia natychmiastowy RABAT 2700 zł
Aparat Nikon Z30 + DX 16-50mm f/3.5-6.3 VR + DX 50-250mm f/4.5-6.3 VR | Cena uwzględnia natychmiastowy RABAT 2700 zł

4 006,00 zł

Cena regularna: 4 906,00 zł

Najniższa cena: 4 906,00 zł
Aparat bezlusterkowy Nikon Z50 + obiektyw 16-50mm f/3.5-6.3 VR | Cena uwzględnia natychmiastowy RABAT 2700 zł
Aparat bezlusterkowy Nikon Z50 + obiektyw 16-50mm f/3.5-6.3 VR | Cena uwzględnia natychmiastowy RABAT 2700 zł

4 116,00 zł

Cena regularna: 4 566,00 zł

Najniższa cena: 4 566,00 zł

Fotografia mobilna

Ramię montażowe Fotopro GS-3 Ramię montażowe Fotopro GS-3
Producent: Fotopro
Cena:

29,00 zł

szt.
zobacz więcej
Statyw Gizomos Tripod G-2506M Statyw Gizomos Tripod G-2506M
Producent: Gizomos
Cena:

129,00 zł

szt.
zobacz więcej
Lampa pierścieniowa LED Phottix Nuada Ring 10 Lampa pierścieniowa LED Phottix Nuada Ring 10
Producent: Phottix
Cena:

294,00 zł

zobacz więcej
Lampa pierścieniowa LED RGB 14" 4Mobee + statyw Lampa pierścieniowa LED RGB 14" 4Mobee + statyw
Producent: 4Mobee
Cena:

199,00 zł

zobacz więcej
Manfrotto Klamra Pixi do mocowania smartfona Manfrotto Klamra Pixi do mocowania smartfona
Producent: Manfrotto
Cena:

67,65 zł

zobacz więcej
Obiektywy 5w1 Apexel APL-DG5H Obiektywy 5w1 Apexel APL-DG5H
Producent: Apexel
Cena:

69,00 zł

zobacz więcej

Fotografia mobilna - studio fotograficzne zamknięte w smartfonie

Fotografia mobilna to nic innego jak wykonywanie zdjęć smartfonem. Do niedawna dobrej jakości fotografie można było wykonać tylko przy użyciu profesjonalnego sprzętu. Dziś smartfony pod wieloma względami w niczym nie ustępują aparatom cyfrowym. Umożliwiają robienie bardzo dobrych zdjęć nawet w niesprzyjających warunkach. Fotografia mobilna łączy w sobie proces wykonywania i obróbki fotografii. Zaawansowane technologicznie smartfony, akcesoria do telefonów i aplikacje pozwalają uzyskać efekt, którego nie powstydziłby się profesjonaliści.

 

Jak robić dobre zdjęcia smartfonem, czyli zasady fotografii mobilnej

Dobry sprzęt nie wystarczy, aby wykonywać wysokiej jakości przyciągające oko fotografie. Robiąc zdjęcia smartfonem, pamiętaj o kilku zasadach:

  • Fotografia mobilna: stosuj trójpodział - polega on na podzieleniu kadru trzema liniami w pionie i poziomie, co w konsekwencji da Ci dziewięć równych kwadratów. W miejscach, w których linie się łączą, znajdują się tzw. „mocne punkty”. To właśnie tam warto umiejscowić najistotniejsze elementy zdjęcia.
  • Koncentruj się na szczegółach - zbyt szeroki kadr utrudnia „wyłapanie” najważniejszego elementu i wprowadza chaos. Skup się na detalach, stosuj wąskie kadry. To pozwoli przyciągnąć uwagę widza.
  • Zdjęcia robione smartfonem: wykorzystuj naturalne światło - lampa błyskowa stanowi małe źródło bardzo ostrego światła. Używanie jej wywołuje cienie i kontrasty, a także sprawia, że zdjęcie wygląda na prześwietlone. Zdecydowanie lepiej jest skorzystać z lampy pierścieniowej. Z drugiej strony mądrze wykorzystuj światło naturalne. Robienie zdjęć pod słońce spowoduje efekt rozbłysku. Pamiętaj, aby mieć je zawsze za plecami. Znajdź delikatnie zacienione miejsce, które zmniejszają światło pionowe i umożliwia oświetlenie obiektu łagodnym światłem poziomym.
  • Zrezygnuj z zoomu cyfrowego - jego użycie tylko pozornie zbliża fotografowany obiekt. Tak naprawdę zoom cyfrowy kadruje fragment zdjęcia, a następnie rozciąga go. W efekcie fotografia jest nieostra i „rozpikselowana”. Jeśli nie możesz wystarczająco zbliżyć się do fotografowanych obiektów, rozważ użycie teleobiektywu.
  • Używaj statywu robiąc nocne zdjęcia - wykonywanie zdjęć w nocy wymaga długiego czasu naświetlania - im dłuższy czas, tym jaśniejsze będzie zdjęcie. Niestety w takiej sytuacji wzrasta ryzyko poruszenia telefonu, co sprawi, że obraz będzie ziarnisty. Rozwiązaniem tego problemu jest użycie statywu.
  • Wyczyść obiektyw - częste korzystanie z telefonu, dotykanie go brudnymi palcami czy przenoszenie w plecaku zwiększa ryzyko zabrudzenia obiektywu. Pamiętaj, aby przed wykonaniem zdjęć wyczyścić go miękką ściereczką. Dzięki temu unikniesz m.in. nieostrych fotografii wywołanych nieprawidłowo działającym autofocusem.

 

Fotografia mobilna - akcesoria

Fotografia mobilna to nie tylko smartfon. Urządzenie samo w sobie może mieć pewne ograniczenia, które uniemożliwiają wykonanie wysokiej jakości zdjęć. Warto, aby każdy amator zdjęć robionych smartfonem zaopatrzył się statyw do smartfona, lampę pierścieniową lub dodatkowe obiektywy.

 

Zdjęcia robione telefonem - statyw do smartfona

Trzęsąca się ręka podczas robienia zdjęcia czy brak stabilnego podłoża, gdy chcesz skorzystać z samowyzwalacza, potrafią skutecznie utrudnić wykonanie dobrej fotografii. Lekarstwem na te problemy jest statyw, który pozwala utrzymać Twój smartfon nieruchomo, regulując jednocześnie wysokość, na jakiej się znajduje czy kąt nachylenia.

Statyw do smartfona sprawdza się nie tylko w fotografii, ale także w nagrywaniu statycznych filmów. Zatem jeśli prowadzisz vloga, kręcisz podcast lub po prostu potrzebujesz stabilizacji obrazu podczas ważnego spotkania online, statyw do telefonu to absolutny „must have”.

 

 

Fotografia mobilna - lampa pierścieniowa

Integralną częścią dobrego zdjęcia jest odpowiednie oświetlenie. Nie zawsze masz jednak dostęp do światła naturalnego. Lampa błyskowa nie jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ powoduje prześwietlenia. Zdecydowanie lepiej użyć lampy ring, która okalając światłem fotografowany obiekt, odpowiednio go oświetla, nie powodując powstawania nieestetycznych cieni. Dzięki temu, że lampy LED mają możliwość regulacji temperatury barwowej światła (od bardzo ciepłej do zimnej), możesz dopasować oświetlenie do warunków, w jakich robisz zdjęcia.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium