Niższa cena
realme 11 Pro 5G 8/128 GB Astral Black
realme 11 Pro 5G 8/128 GB Astral Black

1 055,00 zł

Cena regularna: 1 092,00 zł

Najniższa cena: 1 089,00 zł
szt.

Blendy, płaszczyzny dyfuzyjne

Blendy - ekrany odbijające światło

Panele odbijające lub przepuszczające światło (ekrany dyfuzyjne), zmieniają jego kierunek i charakterystykę. Są niezbędne w pracy każdego fotografa, są też nieodłącznym elementem każdego studia fotograficznego i filmowego. Blendy fotograficzne wykorzystasz wszędzie i przy pracy nad każdego rodzaju projektem foto i video.

 

Rodzaje blend fotograficznych

Blendy dzielimy, przede wszystkim, na odbijające i przepuszczające światło. Ekrany odbijające służą zmniejszeniu kontrastu pomiędzy oświetloną częścią fotografowanego obiektu, a tą, na którą pada cień. Dyfuzory, czyli płaszczyzny przez które światło przechodzi, służą natomiast jego rozproszeniu - sprawiają, że światło, które dociera do modela lub fotografowanego obiektu i cienie, które tworzą się po przeciwnej stronie, stają się bardziej miękkie, delikatne.

 

Ekrany odbijające światło

Blendy odbijające światło występują w różnych kolorach, kształtach i rozmiarach. W naszym sklepie internetowym znajdziesz blendy złote, blendy srebrne, blendy białe (nie zmieniające temperatury światła, które odbijają) i czarne / (ekrany pochłaniające światło). Dokonując wyboru zastanów się do czego Twoja blenda będzie wykorzystywana najczęściej - mniejsza blenda będzie wystarczająca przy robieniu portretów, większa natomiast przy fotografowaniu lub filmowaniu całej sylwetki lub grupy ludzi.

 

Ekrany dyfuzyjne - blendy rozpraszające światło

Blendy przepuszczające światło są zawsze neutralnie białe - tak, by nie zmieniały temperatury światła, które przez nie przechodzi. Z ekranami odbijającymi światło łączy je natomiast to, że występują w wielu kształtach i rozmiarach.

 

Blendy 5w1

W ofercie sklepu dla fotografów i filmowców AB Foto znajdziesz zestawy blend - np. blendy 5w1, gdzie, w jednym akcesorium producent zmieścił blendy w kilku kolorach, ekran dyfuzyjny i pochłaniający światło - rozwiązanie bardzo praktyczne dla wszystkich, ale w szczególności dla fotografów i operatorów pracujących w plenerze - pakiet składanych blend 5w1 zajmuje bardzo mało miejsca, oferując przy tym dużo możliwości.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium