towar niedostępny
Tymczasowo niedostępny
Opis
Canon Speedlite EL-5 - małe wymiary i topowa technologia
Canon Speedlite EL-5 to mocna lampa błyskowa o liczbie przewodniej 60, naszpikowana najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi. Flash charakteryzuje się stopką Multi Interface, wydajnym zasilaniem opartym na akumulatorze litowo-jonowym LP-EL, błyskawicznym czasem ładowania (0.1-0.2 sekundy), wbudowaną lampą modelującą LED czy możliwością radiowego sterowania nawet 15 lampami Speedlite. Flagowe technologie zamknięto w poręcznej, kompaktowej obudowie zabezpieczonej przed czynnikami atmosferycznymi.

Lampa Canon Speedlite EL-5 - wielofunkcyjna stopka
Lampą błyskową Canon Speedlite EL-5 można sterować z poziomu aparatu - wszystko dzięki wielofunkcyjnej stopce Canon Multi Interface. Pozłacane zaciski w stopce poprawiają jakość połączenia, a stan instalacji jest sprawdzany przed rozpoczęciem komunikacji, co zapewnia niezawodne połączenie i komfortowe starowanie z modelami Canon EOS R3, R7, R10 i R6 Mark II.

Canon Speedlite EL-5 - sterowanie radiowe
Wbudowany nadajnik radiowy pracujący na częstotliwości 2.4 GHz umożliwia bezprzewodowe sterowanie maksymalnie 15 lampami błyskowymi Speedlite z odległości do 30 m. Podwójna biała dioda LED umożliwia modelowanie oświetlenia. Poziom jasności można ustawić na pięciu różnych poziomach i sterować nim za pomocą dedykowanego przycisku lub dwukrotnego naciśnięcia migawki.

Lampa błyskowa Canon Speedlite EL-5 - intuicyjna obsługa
Speedlite EL-5 wyposażono w ten sam joystick, pokrętło Select i panel LCD, co flagowy model EL-1, tworząc intuicyjny interfejs użytkownika, który umożliwia szybką regulację podczas fotografowania. Dzięki funkcjom związanym z aparatem dostępnym za pomocą przycisku bezpośredniego menu Speedlite w menu dostosowywanie przycisków zgodnego aparatu EOS R, joystick pozwala łatwo wyświetlić ustawienia na ekranie LCD aparatu. Dodatkowo, dzięki dobrze wysokiej rozdzielczości panelowi LCD Speedlite EL-5, łatwo jest kontrolować wszystkie parametry pracy i dokładny stan akumulatora. Pamięć FE umożliwia szybszą konfigurację, a tryb ręczny pozwala precyzyjnie sterować mocą nawet do wartości 1/1024. Niestandardowe tryby pracy lampy błyskowej umożliwiają zapamiętanie ustawień i powiązanie ich z zindywidualizowanymi ustawieniami zgodnych aparatów. Głowicę lampy można odchylać w górę do 120° lub w bok, aby wykorzystywać światło odbite. Zoom pokrywa zakres od 24 do 200 mm, a z wbudowanym dyfuzorem nawet 14 mm.

Lampa Speedlite EL-5 - sterowanie aplikacją Camera Connect
Aplikacja na smartfony Camera Connect umożliwia fotografom sterowanie ustawieniami lampy błyskowej Canon Speedlite EL-5, spustem migawki i sprawdzanie wyników fotografowania, bez konieczności bezpośredniego kontaktu z aparatem i flashem. Jest to szczególnie przydatne przy fotografowaniu z wieloma lampami błyskowymi, fotografowaniu z lampami umieszczonymi w trudno dostępnych miejscach.

Canon Speedlite EL-5 - pewne działanie w każdej sytuacji
Konstruktorzy Canon Speedlite EL-5 stworzyli wyjątkową lampę, która doskonale sprawdzi się w rękach entuzjastów i profesjonalnych twórców. Niewielkich rozmiarów korpus dokładnie uszczelniono dla zabezpieczenia przed niesprzyjającą pogodą, a ulepszone pasywne chłodzenie z usprawnionym wewnętrznym układem przepływu powietrza zapewnia skuteczne chłodzenie lampy.

Najważniejsze cechy lampy Canon Speedlite EL-5
- Typ stopki: Canon Multi Interface
- Zgodność z aparatami: Canon EOS R3, EOS R6 Mark II, EOS R7, EOS R10
- Tryb błysku: E-TTL II / E-TTL
- Kąt emisji błysku: 24-200 mm (14 mm z wbudowanym dyfuzorem)
- Synchronizacja z krótkim czasem (FP): tak
- Ustawienia mocy błysku: 1/1 - 1/1024 (tryb manualny)
- Obracana głowica
- Wbudowana podwójna biała lampa LED, 5 poziomów jasności (światło modelujące, wspomaganie AF)
- Tryb radiowy 2.4 GHz umożliwia zdalne sterowanie 15 lampami Speedlite na odległość do 30 metrów
- Zasilanie: akumulator litowo-jonowy LP-EL
- Wydajność zasilania: około 350 błysków z pełną mocą
- Zgodność z aplikacją Camera Connect App
- Uszczelniona obudowa
- Konstrukcja z pasywnym chłodzeniem
- Wyświetlacz LCD o wysokiej rozdzielczości
- Wymiary: 80.2 x 139.9 x 123.3 mm
- Waga: 491 g
- Zawartość zestawu: akumulator LP-EL, etui na lampę błyskową Speedlite, minipodstawka, osłona stopki montażowej
Specyfikacja
| Liczba przewodnia | 60 dla ISO 100 |
| Zoom | 24-200 mm (14 mm z wbudowanym dyfuzorem) |
| Tryby błysku | E-TTL II / E-TTL |
| Tryb stroboskopowy | Tak |
| Liczba kanałów | Do 15 |
| Sterowanie bezprzewodowe | Tryb radiowy 2.4 GHz |
| Zasilanie | Akumulator litowo-jonowy LP-EL |
| Wydajność / liczba błysków | Około 350 błysków z pełną mocą |
| Czas ładowania | 0.1-0.2 sekundy |
| Tryby pracy | E-TTL II / E-TTL / ręczne ustawienia mocy błysku: 1/1 - 1/1024 |
| Wspomaganie AF | Tak |
| Regulacja położenia głowicy | Tak |
| Wyświetlacz LCD | Tak |
| Dodatkowe informacje | Wbudowana podwójna biała lampa LED, 5 poziomów jasności (światło modelujące, wspomaganie AF) |
| Wymiary | 80,2 x 139,9 x 123,3 mm |
| Waga | 491 g |
| Dołączone akcesoria | Akumulator LP-EL, etui na lampę błyskową Speedlite, minipodstawka, osłona stopki montażowej |
| Kod sklepu (SKU) | 5654C002 |
| Kod EAN | 8714574672694 |
| Gwarancja | 24 miesiące (gwarancja producenta) |






Dodanie opinii nie wymaga rejestracji w sklepie internetowym AB Foto. Nie weryfikujemy, czy opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Opinie są moderowane.