towar niedostępny
Tymczasowo niedostępny
Opis
Sony E 35 mm F1,8 OSS
Obiektyw Sony E 35 mm f/1,8 OSS o ekwiwalencie "normalnej długości" 52,5 mm w aparatach z mocowaniem typu E w formacie APS-C to uniwersalna i lekka opcja, która sprawdzi się w różnych scenariuszach fotograficznych. Szybki maksymalny otwór przysłony f/1,8 umożliwia pracę w słabym oświetleniu i tworzenie zdjęć o płytkiej głębi ostrości. Wyposażony w jeden element o bardzo niskiej dyspersji i dwa elementy asferyczne, obrazy będą miały absolutne minimum aberracji. Ponadto, posiada wbudowaną stabilizację obrazu Optical SteadyShot, która redukuje drgania aparatu i tworzy ostrzejsze zdjęcia oraz wykorzystuje mechanizm wewnętrznego ogniskowania, który umożliwia szybkie, czułe ustawianie ostrości nawet z odległości 11,8". Dodatkowo, posiada siedmiolistkową, okrągłą przysłonę zapewniającą gładki bokeh.
Niewielki i wszechstronny
Stałoogniskowy obiektyw SEL35F18, idealnie sprawdzający się jako drugi, radzi sobie ze wszystkimi ujęciami od zdjęć o zmierzchu (dzięki jasnej maksymalnej przesłonie) po pięknie rozmyte portrety.
Stablizacja obrazu
Optical SteadyShot pomaga zminimalizować efekt drgań aparatu, zapewniając ostrzejsze zdjęcia podczas fotografowania z ręki przy dłuższych czasach otwarcia migawki. Ten system stabilizacji może być łączony z systemem stabilizacji obrazu typu "sensor-shift" w wybranych aparatach, aby skuteczniej kontrolować rozmycie obrazu. Wewnętrzny mechanizm ustawiania ostrości przyczynia się do szybszego i bardziej czułego działania autofokusa, minimalnej odległości ogniskowania wynoszącej 11,8" oraz łatwiejszej obsługi, ponieważ obiektyw nie zmienia swojej długości podczas użytkowania. Zaokrąglona, siedmiolistkowa przysłona zapewnia przyjemną jakość bokeh przy stosowaniu technik selektywnej regulacji ostrości.
Płynne rozmywanie tła
W miejsce standardowej, wielokątnej przesłony, obiektyw ten został wyposażony w 7-głowicową, okrągłą przesłonę, gwarantującą uzyskanie bardziej naturalnego efektu rozmycia „bokeh”.
Wysoka jakość optyki
Asferyczne elementy obiektywu minimalizują zniekształcenia, a elementy ze szkła ED (Extra-low Dispersion) gwarantują doskonały kontrast, rozdzielczość i odwzorowanie kolorów. Zaprojektowany dla aparatów z matrycą APS-C, ten kompaktowy obiektyw 35mm zapewnia "normalny" ekwiwalent ogniskowej 52.5mm. Maksymalny otwór przysłony f/1,8 oferuje doskonałe możliwości obrazowania przy słabym oświetleniu oraz możliwość tworzenia zdjęć z płytką głębią ostrości. W konstrukcji obiektywu zastosowano jeden element ze szkła o bardzo niskiej dyspersji, który redukuje aberrację chromatyczną i efekt smużenia kolorów, zapewniając lepszą wyrazistość i neutralność barw. Dwa elementy asferyczne zostały wbudowane w konstrukcję obiektywu w celu redukcji astygmatyzmu, krzywizny pola, komy i innych aberracji monochromatycznych.
Specyfikacja
| Typ obiektywu | Stałoogniskowy |
| Mocowanie obiektywu | Sony E |
| Format matrycy | Tylko APS-C |
| Zakres ogniskowej | 35 mm |
| Przysłona | f/1.8 |
| Minimalny zakres ustawienia ostrości | 30 cm |
| Regulacja ostrości | Automatyczna, manualna |
| Konstrukcja optyczna | 8 elementów w 6 grupach |
| Stabilizacja | Nie |
| Średnica filtra | 49 mm |
| Kolor | Czarny |
| Wymiary | 63 x 45 mm (długość x średnica) |
| Waga | 154 g |
| Kod sklepu (SKU) | SEL35F18.AE |
| Kod EAN | 4905524894912 |
| Gwarancja | 24 miesiące (gwarancja producenta) |






Dodanie opinii nie wymaga rejestracji w sklepie internetowym AB Foto. Nie weryfikujemy, czy opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Opinie są moderowane.