Obiektyw Sigma 85 mm f/1.4 ART DG DN / Sony E + 3 lata gwarancji
0
towar niedostępny
Tymczasowo niedostępny
Opis
Klasyka w mniejszym wydaniu
Po sukcesie serii ART Sigma wychodzi z nowościami obiektywów do pełnoklatkowych bezlusterkowców Sony z mocowaniem E. Mniejszy, lżejszy, skompresowany obiektyw 85 mm ze stałym światłem f/1.4 to must have każdego fotografa portretowego. Tak jasny obiektyw poradzi sobie w słabych warunkach oświetleniowych i zapewni nam piękną głębię ostrości. Odporna na warunki atmosferyczne konstrukcja z mosiężnym bagnetem zapewnia większą dokładność i sztywność mocowania.

Innowacyjny system Autofocusa
W tej wersji obiektywu do autofokusa inżynierowie Sigmy zastosowali silnik krokowy, który pozwala zachować lekką i kompaktową konstrukcję, a jednocześnie zapewnia szybkie i niemal bezgłośne ustawianie ostrości zarówno w przypadku zdjęć, jak i filmów. Dzięki temu z powodzeniem wykorzystasz go również w fotografii sportowej gdzie szybkość odgrywa ważną rolę.

Kolory i głębia
Jako część linii Art serii Global Vision firmy Sigma, obiektyw został zaprojektowany w celu osiągnięcia najlepszej wydajności optycznej i jest idealnie dostosowany do kreatywnych i artystycznych zastosowań. Portretowa długość obiektywu została zaprojektowana dla pełnoklatkowych aparatów bezlusterkowych Sony E-mount, ale może być również używana z modelami APS-C, gdzie zapewnia ekwiwalent ogniskowej 127.5mm. Na elementach obiektywu zastosowano powłokę Super Multi-Layer Coating która minimalizuje efekt flary oraz pomaga w uzyskaniu bogatego w kontrast neutralnego kolorystycznie obrazu, nawet przy fotografowaniu pod światło.

Wygoda podczas tworzenia filmów
Ręczny pierścień przysłony można wyłączyć, aby uzyskać płynne i ciche przełączanie przysłony, co jest niezwykle przydatne w zastosowaniach wideo. Dodatkowo można zastosować dedykowany przełącznik blokady pierścienia przysłony, aby zapobiec przypadkowemu przesunięciu ustawień. Wbudowany przycisk blokady autofokusa (AFL), do którego można przypisać dodatkowe funkcje, poszerza zakres operacji dostępnych w obiektywie.

Specyfikacja
| Typ obiektywu | Stałoogniskowy |
| Mocowanie obiektywu | Sony E |
| Format matrycy | Pełna klatka i APS-C |
| Zakres ogniskowej | 85 mm |
| Przysłona | f/1.4 |
| Minimalny zakres ustawienia ostrości | 85 cm |
| Regulacja ostrości | Automatyczna, manualna |
| Konstrukcja optyczna | 15 elementów w 11 grupach |
| Stabilizacja | Nie |
| Średnica filtra | 77 mm |
| Dołączone akcesoria | Futerał, osłona przeciwsłoneczna, osłona przedniej soczewki, dekielek |
| Kolor | Czarny |
| Wymiary | 82,8 x 94,1mm |
| Waga | 630 g |
| Kod sklepu (SKU) | OSSE85/1.4_A |
| Kod EAN | 085126322656 |
| Gwarancja | 24 miesiące (gwarancja producenta) |






Dodanie opinii nie wymaga rejestracji w sklepie internetowym AB Foto. Nie weryfikujemy, czy opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Opinie są moderowane.