Obiektyw Sigma 18-35 mm f/1.8 DC HSM Art / Canon + 3 lata gwarancji
0
towar niedostępny
Tymczasowo niedostępny
Opis
Sigma 18-35 mm f/1.8 DC HSM Art - super jasny zoom dla lustrzanek Canon
Obiektyw Sigma 18-35 mm f/1.8 DC HSM Art to pierwszy na świecie szerokokątny obiektyw zmiennoogniskowy o stałym świetle f/1.8. Przeznaczony dla aparatów z matrycą APS-C, oferuje ekwiwalent ogniskowych 28.8-56 mm dla formatu 35mm, dzięki czemu może zastąpić kilka popularnych obiektywów stałoogniskowych. Wyróżnia się on stałą maksymalną przysłoną f/1.8, ułatwiając działanie w trudnych warunkach oświetleniowych i oferuje imponującą kontrolę głębi ostrości w całym zakresie ogniskowych. Wersja z mocowaniem Canon EF-S.

Obiektyw Sigma 18-35 mm f/1.8 DC HSM Art / Canon - obiektyw z zaawansowaną konstrukcją optyczną
Obiektyw Sigma 18-35 mm f/1.8 DC HSM Art prezentuje nowoczesny układ optyczny, zastosowano w nim aż 17 soczewek ułożonych w 12 grupach. Aż 4 z nich to soczewki asferyczne, a kolejnych 5 to elementy ze szkła SLD (o niskiej dyspersji), odpowiedzialnego za likwidację aberracji. Tak zaawansowana konstrukcja zapewnia rewelacyjną rozdzielczość, brak aberracji i dobrze skorygowaną dystorsję. Autorskie powłoki antyrefleksyjne Super Multi-Layer zapewniają zachwycające efekty przy pracy pod słońce, skutecznie eliminując bliki i flarę.

Sigma 18-35 mm f/1.8 DC HSM Art / Canon - bokeh jak ze stałki
Stała wartość przysłony f1.8 w połączeniu z 9-cio listkową zaokrągloną przysłoną zapewnia naturalne rozmycie nieostrych obszarów zdjęcia. Uzyskany w ten sposób bokeh jest pożądany zarówno w fotografii, jak i filmowaniu.

Sigma 18-35 mm f/1.8 DC HSM Art - ultradźwiękowy silnik HSM
Zastosowany ultradźwiękowy silnik HSM (Hyper Sonic Motor) zapewnia szybkie i precyzyjne ustawianie ostrości. Nie występują tu klasyczne połączenia mechaniczne przez co napęd jest niemal bezgłośny co ma kluczowe znaczenie przy wideofilmowaniu oraz pracy w kościołach czy teatrach. Silnik zapewnia możliwość manualnego przeostrzania bez konieczności przełączania w tryb MF.

Sigma 18-35 mm f/1.8 DC HSM Art - wewnętrzne ogniskowanie IF
Dzięki zastosowaniu wewnętrznego ogniskowania obiektyw Sigma 18-35 mm f/1.8 DC HSM Art nie zmienia swojej długości podczas ostrzenia oraz zmiany ogniskowych. Przednia soczewka pozostaje nieruchoma, dzięki czemu można łatwo zastosować filtry polaryzacyjne lub połówkowe.

Sigma 18-35 mm f/1.8 DC HSM Art / Canon - lekki, solidny i odporny
Sigma 18-35 mm f/1.8 DC HSM Art może pochwalić się solidną, a jednocześnie lekką konstrukcją. Do budowy korpusu wykorzystano nowoczesny, stabilny termicznie materiał kompozytowy (TSC) dla większej wytrzymałości mechanicznej i komfortu użytkowania w szerokim zakresie temperatur. Obiektyw współpracuje ze stacją dokującą Sigma USB DOCK, umożliwiającą podłączenie obiektywu do komputera i personalizowanie go wg własnych potrzeb. Dzięki oprogramowaniu Sigma Optimization Pro można samemu wgrywać nowe oprogramowanie, a także kalibrować i dostosowywać charakterystykę pracy układu AF.

Specyfikacja
| Typ obiektywu | Zmiennoogniskowy |
| Mocowanie obiektywu | Canon EF-S |
| Format matrycy | Tylko APS-C |
| Zakres ogniskowej | 18-35 mm |
| Przysłona | f/1.8 |
| Minimalny zakres ustawienia ostrości | 28 cm |
| Regulacja ostrości | Automatyczna, manualna |
| Konstrukcja optyczna | 17 elementów w 12 grupach |
| Stabilizacja | Nie |
| Średnica filtra | 72 mm |
| Dołączone akcesoria | Przednia pokrywka obiektywu LCF-72mm III, tylna pokrywka obiektywu LCR II, osłona przeciwsłoneczna LH780-06 |
| Kolor | Czarny |
| Wymiary | 78 x 121 mm (średnica x długość) |
| Waga | 810 g |
| Kod sklepu (SKU) | 085126210540 |
| Kod EAN | 085126210540 |
| Gwarancja | 24 miesiące (gwarancja producenta) |






Dodanie opinii nie wymaga rejestracji w sklepie internetowym AB Foto. Nie weryfikujemy, czy opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Opinie są moderowane.