Obiektyw Sigma C 18-300 mm f/3.5-6.3 DC MACRO OS HSM / Nikon
0
towar niedostępny
Tymczasowo niedostępny
Opis
Obiektyw Sigma 18-300 mm f/3.5-6.3 DC Macro OS HSM z mocowaniem Nikon
Sigma 18-300 mm f/3.5-6.3 DC Macro OS HSM jest doskonałym narzędziem dla osób ceniących sobie wygodę i szybkość działania. Zapewnia bardzo dobrą jakość zdjęć, a jego kompaktowe rozmiary, szeroki zakres ogniskowych oraz funkcja Macro powoduje że spełnia on oczekiwaniu wymagających entuzjastów fotografii. Obiektyw świetnie spisze się podczas wycieczek, spacerów czy ogólnej fotografii codziennej. Sigma 18-300 mm f/3.5-6.3 DC Macro OS HSM współpracuje wyłącznie z lustrzankami wyposażonymi w matrycę w formacie APS-C.
Obiektyw Sigma 18-300 mm f/3.5-6.3 DC Macro OS HSM z mocowaniem Nikon
W konstrukcji optycznej wykorzystano 17 soczewek, ułożonych w 13 grupach. Jedną soczewkę wykonano ze specjalnego szkła SLD (o niskiej dyspersji), cztery ze szkła FLD (o właściwościach fluorytu). Dzięki temu obiektyw zapewnia wysoką jakość obrazu w całym zakresie ogniskowych. Konstruktorzy Sigma dołożyli wielu starań aby zachować ostrość obrazu nie tylko w centrum kadru ale także na jego brzegach oraz w położeniu Macro.
W obiektywie Sigma 18-300 mm f/3.5-6.3 DC Macro OS HSM zastosowano autorski system stabilizacji obrazu OS. Dzięki niemu odsetek zdjęć poruszonych drastycznie spada, ponieważ wydajność stabilizacji wynosi aż 3.5 stopnie EV.
Obiektyw Sigma 18-300 mm f/3.5-6.3 DC Macro OS HSM z mocowaniem Nikon
Ustawianie ostrości zapewnia cichy i szybki ultradźwiękowy silnik HSM. Dzięki niemu z powodzeniem możemy fotografować dynamiczne sceny. Ponieważ jest bardzo cichy doskonale spisze się w dyskretnej pracy podczas fotografowania zwierząt, kościołów czy teatrów. Mosiężny bagnet łączy precyzję z wytrzymałością. Jego powierzchnia jest poddawana specjalnej obróbce wzmacniającej, aby zapewnić wysoką jakość obiektywu, gwarantującą długotrwałe użytkowanie. Obudowę obiektywu wykonano z wykorzystaniem materiału TSC (kompozytu stabilnego termicznie), wyjątkowo odpornego i trwałego tworzywa, opracowanego na specjalne zamówienie firmy Sigma.
Specjalnie do obiektywu Sigma 18-300 mm f/3.5-6.3 DC Macro OS HSM opracowano dodatkową soczewkę Macro AML 72-01 (dostępna jako opcja odpłatna). W odróżnieniu do uniwersalnych soczewek macro, ta charakteryzuje się parametrami dobranymi wyłącznie pod obiektyw Sigma 18-300 mm f/3.5-6.3 DC Macro OS HSM. Wykonana ze specjalnego szkła nie pogarsza jakości obrazu obiektywu, pozwala na uzyskanie skali odwzorowania 1:2. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się przy fotografii, owadów, martwej natury czy poszukiwaniu na co dzień ukrytych kadrów.
Obiektyw współpracuje z urządzeniem Sigma USB DOCK.
Specyfikacja techniczna:
- Ogniskowa: 18-300mm.
- Konstrukcja: 17 elementów w 13 grupach.
- Max. wartość przesłony: 22.
- Min. wartość przesłony: 3.5.
- Listki przesłony: 7.
- Kąt widzenia: 76.5-5.4°.
- Współczynnik powiększenia: 1:3x.
- Średnica filtra: 72mm.
- Dystans minimalny: 39cm.
- Wymiary (śr. x dł.): 79mm x 101.5mm.
- Waga: 585g
Specyfikacja
| Typ obiektywu | Stałoogniskowy |
| Mocowanie obiektywu | Nikon F |
| Format matrycy | Tylko APS-C |
| Zakres ogniskowej | 18-300 mm |
| Przysłona | f/3.5-6.3 |
| Minimalny zakres ustawienia ostrości | 0.39 m |
| Regulacja ostrości | Automatyczna, manualna |
| Konstrukcja optyczna | 17 elementów w 13 grupach |
| Stabilizacja | Tak |
| Średnica filtra | 72 mm |
| Kolor | Czarny |
| Wymiary | 101,5 x 79 mm |
| Waga | 585 g |
| Kod sklepu (SKU) | 085126886554 |
| Kod EAN | 085126886554 |
| Gwarancja | 24 miesiące (gwarancja producenta) |






Dodanie opinii nie wymaga rejestracji w sklepie internetowym AB Foto. Nie weryfikujemy, czy opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Opinie są moderowane.