Obiektyw Sigma 16 mm f/1.4 DC DN Contemporary / FujiFilm X + 3 lata gwarancji
0
towar niedostępny
Tymczasowo niedostępny
Opis
Sigma 16 mm f/1.4 DC DN Contemporary - uniwersalny szeroki kąt dla FujiFilm X
Sigma 16 mm f/1.4 DC DN Contemporary to znakomity, uniwersalny, lekki i kompaktowy obiektyw szerokokątny, w wersji dla aparatów bezlusterkowych FujiFilm z matrycą APSC. Dzięki wysokiej jasności i płynnemu AF z silnikiem krokowym doskonale sprawdzi się podczas zdjęć i filmowania w trudnych warunkach oświetleniowych. Razem z Sigma 30 mm f/1.4 DC DN i Sigma 56 mm f/1.4 DC DN tworzy znakomity, wszechstronny zestaw obiektywów stałoogniskowych pozwalający na fotografowanie i filmowanie różnorodnych motywów: od fotografii ulicznej po klasyczne ujęcia portretowe.
Sigma 16 mm f/1.4 DC DN Contemporary - optyczna perfekcja dla aparatów FujiFilm
Sigma 16 mm f/1.4 DC DN Contemporary dla aparatów FujiFilm to unikatowe połączenie wysokiej jasności f/1.4 i jakości doskonałej optycznej spełniającej z nawiązką wymagania profesjonalnych twórców. Obiektyw wykorzystuje precyzyjny układ 16 soczewek ułożonych w 13 grupach. Aż 3 soczewki wykonano ze specjalnego szkła FLD (o ultra niskiej dyspersji), 2 ze szkła SLD (o niskiej dyspersji). Wykorzystano też 2 soczewki asferyczne - ich powierzchnie precyzyjnie wypolerowano z tolerancją poniżej 10 nanometrów, co minimalizuje efekt bokeh pierścienia cebulowego, będący zmorą wielu elementów asferycznych. W efekcie do minimum ograniczono aberracje optyczne i zapewniono znakomitą rozdzielczość i klarowność obrazu w całym zakresie przysłon. Soczewki pokryto zaawansowanymi warstwami antyrefleksyjnymi likwidującymi bliki i flary, dzięki czemu obiektyw zachowa odpowiedni kontrast, nawet przy fotografowaniu pod słońce.

Sigma 16 mm f/1.4 DC DN C / FujiFilm X - komfortowe nagrywanie wideo
Sigma 16 mm f/1.4 DC DN Contemporary to wymarzony obiektyw dla wymagających filmowców. Jego konstrukcja została zaprojektowana z uwzględnieniem wymagań segmentu wideo. Dla idealnie płynnej pracy autofocusa wykorzystano krokowy silnik AF, który zapewnia precyzyjne, ciche i szybkie ustawianie ostrości. Obiektyw jest w pełni kompatybilny z funkcją rozpoznawania twarzy, oczu i sylwetek w aparatach FujiFilm.

Obiektyw Sigma 16 mm f/1.4 DC DN Contemporary / FujiFilm X
Ciesz się wyjątkowymi ujęciami o malarskiej plastyce obrazu. Optyka o wysokiej jasności F1.4 i zaokrąglona przysłona o 9 listkach zapewnia wspaniały efekt bokeh i naturalne, płynne przejścia pomiędzy płaszczyzną ostrości.

Sigma 16 mm f/1.4 DC DN Contemporary / FujiFilm X - zabierz ją w teren
Sigma 16 mm f/1.4 DC DN Contemporary / FujiFilm X będzie stanowić doskonałe uzupełnienie dla poręcznych i wytrzymałych korpusów Fuji. Obudowę obiektywu stworzono w większości z zaawansowanego materiału TSC (kompozytu stabilnego termicznie) - niezwykle odpornego i trwałego tworzywa, opracowanego na specjalne zamówienie inżynierów Sigma. Uszczelnione mocowanie zwiększa odporność na zanieczyszczenia i wilgoć. Zastosowano także mosiężny bagnet o powierzchni poddanej specjalnej obróbce wzmacniającej.

Specyfikacja
| Typ obiektywu | Stałoogniskowy |
| Mocowanie obiektywu | FujiFilm X |
| Format matrycy | Tylko APS-C |
| Zakres ogniskowej | 16 mm |
| Przysłona | f/1.4 |
| Minimalny zakres ustawienia ostrości | 25 cm |
| Regulacja ostrości | Automatyczna, manualna |
| Konstrukcja optyczna | 16\ |
| Stabilizacja | Nie |
| Średnica filtra | 67 mm |
| Kolor | Czarny |
| Wymiary | 72.2 x 92.2 mm (średnica x długość) |
| Waga | 405 g |
| Kod sklepu (SKU) | OSDFX16/1.4_C |
| Kod EAN | 085126402754 |
| Gwarancja | Standardowa |






Dodanie opinii nie wymaga rejestracji w sklepie internetowym AB Foto. Nie weryfikujemy, czy opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Opinie są moderowane.