Obiektyw Sigma 150-600 mm f/5-6.3 DG OS HSM Contemporary / Canon
0
towar niedostępny
Tymczasowo niedostępny
Opis
Sigma Contemporary 150-600 mm - profesjonalizm
Teleobiektyw zoom Sigma 150-600 mm z serii Sigma Contemporary to doskonałe połączenie świetnych właściwości optycznych, kompaktowych rozmiarów oraz niskiej wagi. Nowoczesna konstrukcja, oparta na soczewkach FLD oraz SLD daje przepiękny obraz, o idealnym kontraście, wolny od aberracji chromatycznych. Dodatkowo obiektyw jest zabezpieczony przed kurzem oraz wilgocią. Obiektyw doskonale sprawdzi się w fotografii przyrodniczej, sportowej, lotniczej czy detektywistycznej oraz wszędzie tam gdzie nie mamy możliwości zbliżenia się do fotografowanego obiektu.

Nowoczesna optyka Sigma C
Nowoczesna optyka Sigma, oparta na wieloletniej pracy japońskich inżynierów zapewnia bezkompromisową pracę w każdych warunkach. Zastosowanie 1 soczewki z FLD – szkła o właściwościach zbliżonych fluorytu oraz 3 soczewka z szlachetnego szkła SLD eliminuje wady optyczne takie jak aberracje chromatyczne, poprawia kontrast oraz rozdzielczość obrazu. Optyka wszystkich obiektywów serii Sigma C jest od podstaw zaprojektowana do pracy z nowoczesnymi lustrzankami cyfrowymi. Szeroki zakres ogniskowych, 150 – 600 mm idealnie się sprawdzi przy każdej dziedzinie wymagającej dużego przybliżenia. Światło na poziomie f/5 – f/6.3 pozwoli na komfortową pracę w trudnych warunkach oświetleniowych, np. na halach sportowych lub koncertach.

Solidna konstrukcja
Sigma 150-600 mm F5-6.3 DG OS HSM "CONTEMPORARY" to nie tylko doskonała optyka, ale również dopracowana konstrukcja. W obiektywie zastosowano nowy system stabilizacji optycznej wsparty zaawansowanym akcelerometrem. Stabilizacja w trybie 1 doskonale spisuje się podczas ogólnego fotografowania (w trybie 1 pracują wszystkie czujniki drgań). Chcąc fotografować obiekty w ruchu (śledzenie samolotu, biegnącego zwierzęcia) włączamy 2 tryb stabilizacji optycznej. W przypadku kadrów pionowych lub poziomych akcelerometr wykryje położenie obiektywu i odpowiednio zorganizuje pracę poszczególnych czujników ruchu. Całość jest zamknięta w nowoczesnej obudowie, zgodnej z nowoczesnymi standardami ergonomii oraz wytrzymałości. Nowoczesny kompozyt TSC charakteryzuje się termokurczliwością podobną do aluminium. Części wykonane z tego materiału mniej się odkształcają, pozwalając na dużą precyzję wykonania. W porównaniu z poliwęglanem o zawartości 20% szkła, TSC jest o 70% bardziej elastyczny. W porównaniu z poliwęglanem o zawartości 30% szkła, TSC jest o 25% bardziej elastyczny.

Praca bez problemów
Nowoczesne obiektywy Sigma z serii C pozwalają na bezproblemową prace. Obiektyw Sigma 150-600 mm wyposażony w mocowanie EF doskonale się sprawdzi z lustrzankami Canon i nie tylko. Dzięki zastosowaniu odpowiednich adapterów może pracować również z aparatami Canon RF oraz, przy wykorzystania adaptera Sigma MC-11, z aparatami Sony wyposażonymi w mocowanie E/FE. Obiektyw jest kompatybilny z nowoopracowanymi telekonwerterami 1,4x oraz 2,0x z linii Sigma SGV. Nowy telekonwerter z serii SGV przenosi napęd AF do wartości przysłony F8 i jest wyposażony w gumowe uszczelki podnoszące odporność na pracę w kurzu, oraz zachlapanie.

Specyfikacja
| Typ obiektywu | Zmiennoogniskowy |
| Mocowanie obiektywu | Canon EF |
| Format matrycy | Pełna klatka i APS-C |
| Zakres ogniskowej | 150-600 mm |
| Przysłona | f/5-6.3 |
| Minimalny zakres ustawienia ostrości | 280 cm |
| Regulacja ostrości | Automatyczna, manualna |
| Konstrukcja optyczna | 25 elementów w 19 grupach |
| Stabilizacja | Nie |
| Średnica filtra | 95 mm |
| Kolor | Czarny |
| Wymiary | 260.1 x 105 mm (dł x śr) |
| Waga | 1930 g |
| Kod sklepu (SKU) | 085126745547 |
| Kod EAN | 085126745547 |
| Gwarancja | 12 miesięcy (gwarancja producenta) |






Dodanie opinii nie wymaga rejestracji w sklepie internetowym AB Foto. Nie weryfikujemy, czy opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Opinie są moderowane.