Obiektyw Olympus M.Zuiko Digital ED 25 mm f/1.2 Pro
0
towar niedostępny
Tymczasowo niedostępny
Opis
Olympus M.Zuiko Digital ED 25 mm f/1.2 Pro - doskonały obiektyw standardowy
Szukasz obiektywu, który zapewni nieporównywalną jakość zdjęć niezależnie od okoliczności? Nie musisz szukać dalej! Olympus M.Zuiko Digital ED 25 mm f/1.2 Pro to wysokiej klasy, ultra jasny obiektyw standardowy. To obiektyw, który sprawdzi się w ekstremalnych wyzwaniach. Kompaktowy, lekki, doskonały do pracy w dowolnym miejscu i czasie. Zawsze możesz liczyć na doskonałą jakość obrazu na całej powierzchni kadru.
Imponująca jakość optyczna
W konstrukcji optycznej Olympus M.Zuiko Digital ED 25 mm f/1.2 Pro wykorzystano 19 elementów ułożonych w 14 grupach, w tym w tym 1 soczewkę Super ED, 2 ED, 1 element E-HR, 3 HR, oraz 1 soczewkę asferyczną. W rezultacie otrzymujemy wyjątkowo ostry obraz, nawet przy całkowicie otwartej przysłonie - wyraźnie przewyższający konkurencję pod względem jakości optycznej. Zaawansowana powłoka przeciwodblaskowa ZERO (Zuiko Extra-Low Reflection Optical) eliminuje zjawy i flary, zapewniając wysoki kontrast i redukując aberrację chromatyczną i odbicia, nawet w trudnych warunkach, takich jak oświetlenie z tyłu. Minimalna odległość ogniskowania wynosi zaledwie 30 cm, co pozwala uzyskiwać niezwykle dynamiczne ujęcia z efektownie przerysowanym pierwszym planem. Wielką zaletą Olympus M.Zuiko Digital ED 25 mm f/1.2 Pro jest niezwykle plastyczny, miękki bookeh, czyli oddanie elementów znajdujących się poza wybraną płaszczyzną ostrości.
Precyzyjny, szybki autofokus
Kolejną ogromną zaletą Olympus M.Zuiko Digital ED 25 mm f/1.2 Pro jest niezwykle szybki i precyzyjny system ustawiania ostrości. Oparty jest on na mechanizmie MSC, który ustawiając ostrość porusza tylko jedną soczewką.
Jasna przysłona
W połączniu z 5-osiową stabilizacją obrazu w korpusach OM-D, jasna przysłona f/1.2 idealnie nadaje się pracy nawet w najbardziej wymagających warunkach oświetleniowych, na przykład do nocnej fotografii ulicznej. Pozwala na kreatywne, klimatyczne ujęcia w każdych okolicznościach - dzięki temu możemy podróżować i fotografować bez konieczności zabierania statywu.
Łatwość obsługi
Komfortowe korzystanie z obiektywu ułatwia sprzęgło MF, które zapewnia natychmiastowe przełączanie pomiędzy automatycznym i ręcznym ustawianiem ostrości. Pociągając pierścień ustawiania ostrości w swoją stronę, obiektyw natychmiast przełącza się na zaprogramowaną pozycję ostrości. Równie wygodny jest programowalny przycisk L-Fn, który pozwala na przypisanie do niego jednej z dwudziestu siedmiu funkcji standardowo dostępnych z poziomu aparatu.
Zwiększona odporność
Jak wszystkie obiektywy z serii Pro Olympus M.Zuiko Digital ED 25 mm f/1.2 Pro charakteryzuje się zwiększoną odpornością na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych (uszczelnienia w 11 miejscach). Cechuje się także zwiększoną odpornością na zarysowania, dzięki czemu jest idealnym obiektywem dla profesjonalnych fotografów fotografujących w trudnych warunkach.
Specyfikacja
| Typ obiektywu | Stałoogniskowy |
| Mocowanie obiektywu | Micro 4/3 |
| Format matrycy | 4/3 |
| Zakres ogniskowej | 25 mm |
| Przysłona | f/1.2 |
| Minimalny zakres ustawienia ostrości | 25 cm |
| Regulacja ostrości | Automatyczna, manualna |
| Konstrukcja optyczna | 19 elementów w 14 grupach |
| Stabilizacja | Nie |
| Średnica filtra | 62 mm |
| Kolor | Czarny |
| Wymiary | 70 x 87 mm (długość x średnica) |
| Waga | 410 g |
| Kod sklepu (SKU) | V311080BW000 |
| Kod EAN | 4545350050764 |
| Gwarancja | 24 miesiące (gwarancja producenta) |






Dodanie opinii nie wymaga rejestracji w sklepie internetowym AB Foto. Nie weryfikujemy, czy opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Opinie są moderowane.