towar niedostępny
Tymczasowo niedostępny
Opis
Obiektyw Nikon Nikkor Z DX 24 mm f/1.7 - mały, jasny, uniwersalny
Rozwijaj swoją pasję z Nikon Nikkor Z DX 24 mm f/1.7 - małym, lekkim i ostrym jak brzytwa obiektywem o wysokiej jasności f/1.7, uniwersalnym ekwiwalencie ogniskowej 36 mm i naturalnej perspektywie, która sprawdzi się w wielu różnorodnych zastosowaniach od nagrywania wideo, po fotografię krajobrazową, uliczną czy portretową. Przeznaczony dla aparatów DX obiektyw oferuje nowoczesną optykę z elementami asferycznymi, szybki AF z silnikiem STM i uszczelnioną obudowę.

Obiektyw Nikon Nikkor Z DX 24 mm f/1.7 - naturalna perspektywa
Nikon Nikkor Z DX 24 mm f/1.7 jest dedykowany do współpracy z aparatami Nikon z matrycą APS-C, takimi jak Z30, Z50 lub Zfc. Obiektyw oferuje ekwiwalent ogniskowej 36 mm i pole widzenia 61°, czyli rejestruje niemal taki sam obraz co pełnoklatkowy obiektyw 35 mm. Gwarantuje to wyjątkową uniwersalność i swobodę kreatywnej pracy. Można uzyskać zarówno ciekawe zbliżenia, jak i szerokie ujęcia o klasycznej perspektywie.

Nikon Nikkor Z DX 24 mm f/1.7 - realizm obrazu dzięki soczewkom asferycznym
Ciesz się każdym kadrem o świetnej ostrości i doskonałym odwzorowaniu detali. Nikon Nikkor Z DX 24 mm f/1.7 zbudowano w oparciu o nowoczesny tor optyczny z 9 soczewkami w 8 grupach oraz 2 elementami asferycznymi, które korygują aberracje i zniekształcenia geometryczne, wpływając na dobrą rozdzielczość, kontrast i naturalne odwzorowanie kolorów.

Obiektyw Z DX 24 mm f/1.7 - złap światło w kadrze
Nie obawiaj się filmowania i zdjęć pod światło. Dzięki powłokom antyrefleksyjnym Super Integrated Coating obiektyw Nikon Nikkor Z DX 24 mm f/1.7 zachowuje wysoki kontrast i przejrzystość obrazu nawet gdy złapiesz w kontrze słońce. Do zestawu dołączono także praktyczną osłonę przeciwsłoneczną HN-42.

Obiektyw Nikon Z DX 24 mm f/1.7 - AF i napęd STM
Nikon Nikkor Z DX 24 mm f/1.7 mile zaskoczy Cię szybkim działaniem autofocusa - zdjęcia i nagrywanie wideo będzie więc prawdziwą przyjemnością. Wbudowany silnik krokowy STM zapewnia bezgłośne i błyskawiczne ustawianie ostrości o płynności optymalnie dobranej do filmowania. Konstrukcja z tylnym ogniskowaniem, w której podczas ustawiania ostrości poruszane są tylko lekkie, wewnętrzne grupy soczewek, dodatkowo pozytywnie wpływa na szybkość i dokładność mechanizmu AF. Brak zmiany kąta widzenia (efektu oddychania) obiektywu podczas zmiany odległości ogniskowania pomaga uzyskać spójny obraz podczas nagrywania wideo.

Obiektyw Nikon Nikkor Z DX 24 mm f/1.7 - przyjemny bokeh
Spraw, aby Twoje kadry wyróżniały się wspaniałą plastyką i pięknie rozmytym tłem. Wysoka jasność f/1.7 doskonale sprawdza się w trudnych warunkach oświetleniowych, a także zapewnia zwiększoną kontrolę nad głębią ostrości, co pozwala na efektowne wyeksponowanie obiektów z tła. Zaokrąglona przysłona o 7 listkach zapewni klasyczny, miękki efekt bokeh i nada zdjęciom i filmom prawdziwą, trójwymiarową głębię.

Obiektyw Nikon Nikkor Z DX 24 mm f/1.7 - kreatywne zbliżenia
Lubisz nagrywać selfie lub tworzyć inspirujące materiały na portale społecznościowe? Nikon Nikkor Z DX 24 mm f/1.7 ostrzy już od 18 cm i w połączeniu z maksymalną przysłoną f1.7 sprawi, że Twoje zbliżenia nabiorą całkiem nowego wymiaru.

Nikon Nikkor Z DX 24 mm f/1.7 - kompaktowy i solidny
Obiektyw Nikon Nikkor Z DX 24 mm f/1.7 idealnie pasuje do małych i poręcznych aparatów Z30 lub Zfc. Sprawia, że zestaw jest tak mały, lekki i dyskretny, możesz więc mieć go przy sobie przez cały czas. Tubus i wszystkie ruchome elementy są uszczelnione i zabezpieczone przed kroplami wody, wilgocią i kurzem. Dołączona osłona przeciwsłoneczna HN-42 praktycznie nie zwiększa wymiarów obiektywu, można do niej wkręcić filtry o średnicy 46 mm.

Specyfikacja
| Typ obiektywu | Stałoogniskowy |
| Mocowanie obiektywu | Nikon Z |
| Format matrycy | Tylko APS-C |
| Zakres ogniskowej | 24 mm |
| Przysłona | f/1.7 |
| Minimalny zakres ustawienia ostrości | 18 cm |
| Regulacja ostrości | Automatyczna, manualna |
| Konstrukcja optyczna | 9 elementów w 8 grupach |
| Stabilizacja | Nie |
| Średnica filtra | 46 mm |
| Dołączone akcesoria | Pokrywka obiektywu LC-46B, pokrywka tylna LF-N1, osłona przeciwsłoneczna HN-42 |
| Kolor | Czarny |
| Wymiary | 70 x 40 mm (średnica x długość) |
| Waga | 135 g |
| Kod sklepu (SKU) | JMA109DA |
| Kod EAN | 4960759911001 |
| Gwarancja | 24 miesiące (gwarancja producenta) |






Dodanie opinii nie wymaga rejestracji w sklepie internetowym AB Foto. Nie weryfikujemy, czy opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Opinie są moderowane.
Michał
Jak to jest cena Black Friday, toście zaszaleli... ;-)