towar niedostępny
Tymczasowo niedostępny
Opis
Nikon Nikkor Z 85 mm f/1.2 S - ultra jasny, klasyczny obiektyw portretowy
Nikon Nikkor Z 85 mm f/1.2 S to najwyższej klasy, super jasny klasyczny obiektyw portretowy przeznaczony dla pełnoklatkowych aparatów Nikon Z. Zaprojektowany tak by sprostać najbardziej wyśrubowanym oczekiwaniom profesjonalnych fotografów i filmowców, oferuje nowoczesną optykę z elementami asferycznymi i ED, nanokrystaliczne powłoki antyrefleksyjne i precyzyjny system AF ze zdublowanymi silnikami krokowymi STM.

Nikon Nikkor Z 85 mm S - uwolnij inwencję z jasnością F/1.2
Zapomnij o ograniczeniach. Nikon Nikkor Z 85 mm f/1.2 S jest idealnym instrumentem do fotografowania w świetle zastanym. Maksymalna przysłona f/1.2 obiektywu przechwytuje dwa razy więcej światła niż modele z przysłoną f/1.4. Teraz można swobodnie tworzyć niemal w całkowitej ciemności i uzyskać wyjątkowe kadry z naturalnie odseparowanym od tła pierwszym planem.

Obiektyw Nikon Nikkor Z 85 mm f/1.2 S - maluj światłem
Nikon Nikkor Z 85 mm f/1.2 S to nowa gwiazda serii S-Line, najbardziej prestiżowej linii profesjonalnych obiektywów Nikkor. Zaprojektowana od podstaw, zaawansowana optyka ustanawia nowy standard jakości obrazowania wśród obiektywów portretowych, łącząc znakomitą rozdzielczość, trójwymiarową plastykę, piękny bokeh oraz naturalne odwzorowanie punktowych źródeł światła. Tor optyczny obiektywu wykorzystuje 15 elementów w 10 grupach, w tym 2 soczewki asferyczne i 1 ze szkła ED o niskiej dyspersji. Całość zapewnia doskonałą rozdzielczość w całym zakresie odległości ogniskowania i niemal całkowicie eliminuje komę, dystorsję i aberrację chromatyczną.

Obiektyw Nikon Nikkor Z 85 mm f/1.2 S - doskonały kontrast w każdym kadrze
Uwolnij inwencję, twórz malarskie ujęcia pod światło i ciesz się doskonałym obrazem z naturalną kolorystyką oraz wysokim kontrastem. Tor optyczny i zaawansowana antyrefleksyjna powłoka nanokrystaliczna skutecznie kontrolują odbicia od wewnętrznych elementów obiektywu, praktycznie całkowicie eliminując odblaski, flarę i efekt zjawy spowodowany przez czerwone światło.

Nikon Nikkor Z 85 mm f/1.2 S - wielosilnikowy AF dla totalnej precyzji
Ujęcia z ekstremalnie płytką głębią ostrości wymagają wręcz chirurgicznej dokładności automatycznego ustawiania ostrości. Portretowy obiektyw Nikkor Z 85 mm f/1.2 S wykorzystuje wyczynowy system AF Multi-Focus i dwa oddzielne, zsynchronizowane moduły z silnikami krokowymi STM, poruszające lekkimi, wewnętrznymi grupami soczewek.

Nikon Nikkor Z 85 mm f/1.2 S - świetny do wideo
Nikon Nikkor Z 85 mm f/1.2 S to także doskonałe narzędzie do tworzenia wyjątkowych materiałów wideo. System Multi-Focus z dwoma silnikami STM pracuje płynnie, szybko i bezgłośnie, a skuteczność systemów detekcji twarzy i oczu nie zawodzi nawet przy filmowaniu z maksymalnym otworze względnym. Elektromagnetyczny mechanizm sterowania 11 listkową przysłoną umożliwia naturalne zmiany jasności. Do minimum ograniczono efekt oddychania podczas zmiany ostrości, co pozwala zachować pełną spójność kadru podczas zmiany płaszczyzny ogniskowania.

Obiektyw Nikon Z 85 mm f/1.2 S - zbudowany dla zawodowców
Dostosuj działanie sprzętu do charakteru sesji i swojego stylu pracy - szereg funkcji można zaprogramować w menu aparatu. Nikon Nikkor Z 85 mm f/1.2 S zapewnia doskonałą ergonomię i przemyślane rozmieszczenie wszystkich elementów sterujących, tak aby zmiany ustawień odbywały się szybko i intuicyjnie.
- Szeroki pierścień manualnej regulacji ostrości może pracować liniowo dla zapewniania idealnie płynnej i dokładnej zmiany ostrości podczas filmowania.
- Konfigurowalny pierścień sterujący można wykorzystać do bezstopniowego ustawiania przysłony, wyboru czułości ISO lub kompensacji ekspozycji.
- Zaprogramuj dwa przyciski L-Fn i aktywuj śledzenie obiektów, odtwarzanie zdjęć, blokadę AF i inne przydatne funkcje.

Nikon Nikkor Z 85 mm f/1.2 S - profesjonalnie odporny
Nikon Nikkor Z 85 mm f/1.2 S podąży za Tobą na każdą, nawet najbardziej wymagającą sesję. Korpus obiektywu zaprojektowano tak aby bez problemu wytrzymał intensywną eksploatację w niesprzyjających warunkach atmosferycznych, niskich temperaturach i dużym zapyleniu. Bagnet, wszystkie przełączniki i pierścienie są chronione przez solidne, gumowe uszczelki. Do zestawu dołączono dedykowaną osłonę przeciwsłoneczną HB-106.

Specyfikacja
| Typ obiektywu | Stałoogniskowy |
| Mocowanie obiektywu | Nikon Z |
| Format matrycy | Pełna klatka i APS-C |
| Zakres ogniskowej | 85 mm |
| Przysłona | f/1.2 |
| Minimalny zakres ustawienia ostrości | 85 cm |
| Regulacja ostrości | Automatyczna, manualna |
| Konstrukcja optyczna | 15 elementów w 10 grupach |
| Stabilizacja | Nie |
| Średnica filtra | 82 mm |
| Dołączone akcesoria | Przednia pokrywka obiektywu LC-82B, tylna pokrywka obiektywu LF-N1, osłona przeciwsłoneczna HB-106, futerał CL-C2 |
| Kolor | Czarny |
| Wymiary | 102,5 x 141,5 mm (średnica x długość) |
| Waga | 1160 g |
| Kod sklepu (SKU) | JMA302DA |
| Kod EAN | 4960759910318 |
| Gwarancja | 24 miesiące (gwarancja producenta) |






Dodanie opinii nie wymaga rejestracji w sklepie internetowym AB Foto. Nie weryfikujemy, czy opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Opinie są moderowane.