towar niedostępny
Tymczasowo niedostępny
Opis
Nikon Nikkor Z 40 mm f/2 (SE) - klasyka i nowoczesność
Inspirowany stylem vintage Nikon Nikkor Z 40 mm f/2 (SE) to wszechstronny, lekki obiektyw stałoogniskowy o kącie widzenia 57° oraz maksymalnej przysłonie f/2. Nawiązując stylem do klasycznych, manualnych szkieł Nikkor F oferuje doskonałą optykę z soczewkami asferycznymi i najnowsze rozwiązania konstrukcyjne optyki Nikkor Z. Doskonale sprawdzi się przy różnorodnych rodzajach fotografii od street photo, przez portrety po zdjęcia produktowe. Za sprawą szybkiego AF z silnikiem STM jest świetnym instrumentem do nagrywania materiałów wideo. Możesz go wykorzystywać z aparatami formatu FX lub DX, a jego kompaktowa, lekka i uszczelniona konstrukcja nie zawiedzie Cię nawet w najbardziej wymagających okolicznościach.

Nikon Nikkor Z 40 mm f/2 (SE) - dwie soczewki asferyczne dla doskonałej jakości obrazu
Ciesz się fotografią i twórz ujęcia o świetnej ostrości i wiernym odwzorowaniu najmniejszych detali. Nikkor Z 40 mm f/2 (SE) może pochwalić się nowoczesnym torem optycznym z 6 soczewkami w 4 grupach oraz 2 elementami asferycznymi, które do minimum redukują aberracje sferyczne i zniekształcenia geometryczne, pomagając osiągnąć znakomitą rozdzielczość, kontrast i odwzorowanie kolorów na całej powierzchni matrycy FX.

Nikon Nikkor Z 40 mm f/2 (SE) - silnik STM dla fotografii i wideo
System AF obiektywu Nikon Nikkor Z 40 mm f/2 (SE) znakomicie sprawdzi się podczas filmowania i dynamicznych ujęć ze śledzeniem obiektów. Wbudowany silnik krokowy STM gwarantuje bezgłośną, błyskawiczną i płynną regulację ostrości. Konstrukcja z wewnętrznym ogniskowaniem (IF), w której podczas ustawiania ostrości poruszane są tylko lekkie, wewnętrzne grupy soczewek, dodatkowo zwiększa szybkość i dokładność mechanizmu AF. Praktycznie wyeliminowano efekt oddychania obiektywu podczas zmiany płaszczyzny ogniskowania - pomaga to zachować spójność obrazu podczas nagrywania wideo. Programowalny pierścień sterujący można ustawić w celu intuicyjnej regulacji różnych funkcji aparatu i ekspozycji.

Nikon Nikkor Z 40 mm f/2 (SE) - piękny bokeh
Spraw, aby Twoje kadry wyróżniały się wspaniałą plastyką i pięknie rozmytym tłem. Wysoka jasność f/2 doskonale sprawdza się w trudnych warunkach oświetleniowych, a także zapewnia zwiększoną kontrolę nad głębią ostrości, co pozwala na wyodrębnienie obiektów przy użyciu małej głębi ostrości. Dzięki nowoczesnej optyce możesz fotografować już z odległości 29 cm i z pomocą zaokrąglonej przysłony o dziewięciu listkach uzyskać klasyczny, miękki efekt bokeh godny profesjonalnego obiektywu.

Nikon Nikkor Z 40 mm f/2 (SE) - oldskulowy styl, współczesna wytrzymałość
Wyjątkowa edycja SE (Special Edition) Nikkor Z 40 mm f/2 charakteryzuje się wzornictwem inspirowanym stylem retro z niepowtarzalną fakturą pierścienia ostrości, kontrastowym srebrnym paskiem oraz klasycznym logo i czcionką napisu Nikkor, nawiązując do wyglądu optyki stosowanej razem z manualnymi aparatami serii Nikon F i FM. Dzięki temu obiektyw tworzy idealnie zgrany duet z korpusem Zfc. Oczywiście nie zapomniano o doskonałej wytrzymałości konstrukcji. Tubus i wszystkie ruchome elementy zostały zabezpieczone przed wnikaniem kurzu i wilgoci. Nie musisz więc niepokoić się o bezpieczeństwo sprzętu.

Specyfikacja
| Typ obiektywu | Stałoogniskowy |
| Mocowanie obiektywu | Nikon Z |
| Format matrycy | Pełna klatka i APS-C |
| Zakres ogniskowej | 40 mm |
| Przysłona | f/2 |
| Minimalny zakres ustawienia ostrości | 29 cm |
| Regulacja ostrości | Automatyczna, manualna |
| Konstrukcja optyczna | 6 elementów w 4 grupach |
| Stabilizacja | Nie |
| Średnica filtra | 52 mm |
| Dołączone akcesoria | Przednia pokrywka obiektywu LC-52B, tylna pokrywka obiektywu LF-N1 |
| Kolor | Czarny |
| Wymiary | 71,5 x 45,5 mm (średnica x długość) |
| Waga | 170 g |
| Kod sklepu (SKU) | JMA110DA |
| Kod EAN | 4960759911292 |
| Gwarancja | 24 miesiące (gwarancja producenta) |






Dodanie opinii nie wymaga rejestracji w sklepie internetowym AB Foto. Nie weryfikujemy, czy opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Opinie są moderowane.
Piotr
Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne, w tej cenie trudno znaleźć stałkę o porównywalnych parametrach. + szybkość ostrzenia + F/2 + fajny wygląd retro, pasuje do FZ, FZC