towar niedostępny
Tymczasowo niedostępny
Opis
Nikon Nikkor Z 40 mm f/2 - mały i wszechstronny
Nikon Nikkor Z 40 mm f/2 to wyjątkowy obiektyw stałoogniskowy. Pokochasz go od pierwszego wejrzenia. Z uniwersalną ogniskową 40mm i kątem widzenia 57° jest idealny do spontanicznych zdjęć na ulicy, portretów i nagrywania materiałów wideobloga. Możesz go wykorzystywać z aparatami formatu FX lub DX, a jego kompaktowa, lekka i uszczelniona konstrukcja nie zawiedzie Cię nawet w najbardziej wymagających okolicznościach.

Nikkor Z 40 mm f/2 - dwie soczewki asferyczne
Odkrywaj piękno otaczającego Cię świata i rejestruj kadry z wyjątkową ostrością i wiernym odwzorowaniem najdrobniejszych detali. Nikon Nikkor Z 40 mm f/2 wykorzystuje zaawansowany układ optyczny z 6 soczewkami w 4 grupach oraz 2 elementami asferycznymi, które pomagają ograniczyć aberracje sferyczne i zniekształcenia oraz uzyskać wysoką ostrość i wierne odwzorowanie obrazu. Nowoczesna konstrukcja oferuje rewelacyjną ostrość, kontrast i odwzorowanie barw, nawet na brzegach matrycy FX. Kompaktowy Nikkor Z 40 mm to także świetne narzędzie do fotografowania z niewielkiej odległości - minimalna odległość zdjęciowa to tylko 29 cm.

Nikon Nikkor Z 40 mm f/2 - szybki AF
System AF z szybkim silnikiem krokowym STM zapewnia cichą i płynną regulację ostrości, tak potrzebną przy fotografowaniu i nagrywaniu filmów. Konstrukcja z wewnętrznym ogniskowaniem (IF), w której podczas ustawiania ostrości poruszane są tylko wewnętrzne grupy soczewek, dodatkowo wpływa na szybkość i precyzję ustawiania ostrości. Praktycznie wyeliminowano efekt oddychania obiektywu podczas zmiany płaszczyzny ogniskowania - to duże ułatwienie dla wymagających operatorów wideo. Programowalny pierścień sterujący można ustawić w celu intuicyjnej regulacji różnych ustawień aparatu i ekspozycji.

Nikon Z 40 mm - jasny obiektyw o wyjątkowej plastyce
Wysoka jasność f/2 doskonale sprawdza się w trudnych warunkach oświetleniowych, a także zapewnia zwiększoną kontrolę nad głębią ostrości, co pozwala na wyodrębnienie obiektów przy użyciu głębi ostrości. Dzięki zaawansowanej optyce i zaokrąglonej przysłonie o dziewięciu listkach uzyskasz naturalny, miękki efekt bokeh i zachwycającą plastykę obrazu.

Nikkor Z 40 mm - towarzysz na niepogodę
Maleńki Nikkor Z 40 mm f/2 będzie Ci wiernie towarzyszyć bez względu na porę roku i pogodę. Tubus obiektywu i wszystkie ruchome elementy zostały zabezpieczone przed wnikaniem kurzu i wilgoci. Możesz więc nie martwić się o bezpieczeństwo sprzętu i skupić się wyłącznie na poszukiwaniu intrygujących motywów.

Specyfikacja
| Typ obiektywu | Stałoogniskowy |
| Mocowanie obiektywu | Nikon Z |
| Format matrycy | Pełna klatka i APS-C |
| Zakres ogniskowej | 40 mm |
| Przysłona | f/2 |
| Minimalny zakres ustawienia ostrości | 29 cm |
| Regulacja ostrości | Automatyczna, manualna |
| Konstrukcja optyczna | 6 elementów w 4 grupach |
| Stabilizacja | Nie |
| Średnica filtra | 52 mm |
| Dołączone akcesoria | Przednia pokrywka obiektywu LC-52B, tylna pokrywka obiektywu LF-N1 |
| Kolor | Czarny |
| Wymiary | 70 x 45,5 mm (średnica x długość) |
| Waga | 170 g |
| Kod sklepu (SKU) | JMA106DA |
| Kod EAN | 4960759904928 |
| Gwarancja | 24 miesiące (gwarancja producenta) |






Dodanie opinii nie wymaga rejestracji w sklepie internetowym AB Foto. Nie weryfikujemy, czy opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Opinie są moderowane.