towar niedostępny
Tymczasowo niedostępny
Opis
Nikon Nikkor Z 26 mm f/2.8 - najsmuklejszy i najlżejszy
Wyjątkowy obiektyw pancake Nikon Nikkor Z 26 mm f/2.8 sprawi, że Twój aparat Nikon Z stanie się tak kompaktowy, jak nigdy dotąd. Jego mikroskopijne rozmiary i niska waga sprawiają, że jest on wymarzonym rozwiązaniem dla fotografów i filmowców, którzy nigdy nie rozstają się ze swoim sprzętem. Uniwersalna, szerokokątna ogniskowa 26mm, wysoka jasność F2.8, skuteczny system AF z silnikiem STM i zaawansowana konstrukcja optyczna z soczewkami asferycznymi pozwalają uchwycić każde niepowtarzalne wydarzenie z profesjonalną jakością obrazu.

Nikon Nikkor Z 26 mm f/2.8 - ogniskowa smartfona, profesjonalna jakość
Nikon Nikkor Z 26mm f/2.8 to wymarzony obiektyw do dyskretnej fotografii ulicznej. Jego uniwersalna, szerokokątna ogniskowa 26 mm pozwoli zarejestrować efektowne szerokie ujęcia, dynamiczne portrety z przerysowanym pierwszym planem, ujęcia architektury, pejzaże i filmy. Z płytką głębią ostrości i możliwością zbliżenia się do motywu na zaledwie 20 cm można tworzyć inspirujące, kreatywne zbliżenia o wyjątkowej plastyce.

Nikon Nikkor Z 26 mm f/2.8 - perfekcyjna ostrość z soczewkami asferycznymi
Obiektyw pancake Nikon Nikkor Z 26 mm f/2.8 wykorzystuje zaawansowany układ optyczny, zawierający 8 elementów w 6 grupach w tym 3 soczewki asferyczne, które pozwalają osiągnąć wysoką ostrość i do minimum redukują aberracje sferyczne, dystorsję i zakrzywienie pola. Zaokrąglona przysłona o siedmiu listkach pomaga uzyskać naturalny efekt bokeh godny profesjonalnego obiektywu.

Nikon Nikkor Z 26 mm f/2.8 - silnik STM i ogniskowanie wszystkimi grupami optycznymi
Wyjątkową cechą ultra płaskiego obiektywu Nikon Nikkor Z 26 mm f/2.8 jest system ogniskowania wszystkimi grupami optycznymi, który podczas zmiany ostrości jednocześnie przemieszcza wszystkie soczewki. Rozwiązanie to pozwala zachować niewielkie wymiary oraz wpływa na płynność pracy układu AF w całym zakresie od 20 cm do nieskończoności. Całość jest napędzana przez nowoczesny silnik krokowy STM, który gwarantuje bezgłośną, błyskawiczną i dokładną regulację ostrości oraz śledzenie obiektów, zarówno podczas zdjęć i nagrywania wideo.

Nikon Nikkor Z 26 mm f/2.8 - programowalny pierścień sterujący
Programowalny pierścień sterujący obiektywu Nikkor Z 26 mm f/2.8 domyślnie służy do wygodnego manualnego ostrzenia. W menu aparatów Nikon Z można do niego przypisać wiele praktycznych funkcji, na przykład sterowanie przysłoną lub kompensacją ekspozycji.

Nikon Z 26 mm f/2.8 - osłona przeciwsłoneczna typu slim
W komplecie z szerokokątnym obiektywem Nikkor Z 26 mm f/2.8 otrzymujesz niskoprofilową osłonę przeciwsłoneczną HB-111. Dzięki pomysłowej konstrukcji nie zwiększa ona rozmiarów tubusu, a jednocześnie pomaga zapobiegać efektowi flary i umożliwia stosowanie klasycznych filtrów z gwintem o średnicy 52 mm.

Nikon Nikkor Z 26 mm f/2.8 - uszczelnienia, na których możesz polegać
Nikon Nikkor Z 26 mm f/2.8 to najmniejszy i najlżejszy obiektyw wśród pełnoklatkowej optyki Nikkor Z. Pomimo kieszonkowych wymiarów charakteryzuje się solidną budową i wytrzymałością, która pozwoli bezpiecznie zrealizować każdy kreatywny pomysł. Korpus obiektywu i wszystkie ruchome elementy zostały uszczelnione i zabezpieczone przed wnikaniem kurzu i wilgoci, możesz więc bezpiecznie fotografować i filmować nawet przy niekorzystnej pogodzie.

Specyfikacja
| Typ obiektywu | Stałoogniskowy |
| Mocowanie obiektywu | Nikon Z |
| Format matrycy | Pełna klatka i APS-C |
| Zakres ogniskowej | 26 mm |
| Przysłona | f/2.8 |
| Minimalny zakres ustawienia ostrości | 20 cm |
| Regulacja ostrości | Automatyczna, manualna |
| Konstrukcja optyczna | 8 elementów w 6 grupach |
| Stabilizacja | Nie |
| Średnica filtra | 52 mm |
| Dołączone akcesoria | Przednia pokrywka obiektywu LC-K108, tylna pokrywka obiektywu LF-N1, osłona przeciwsłoneczna HB-111 |
| Kolor | Czarny |
| Wymiary | 70 x 23,5 mm (średnica x długość) |
| Waga | 125 g |
| Kod sklepu (SKU) | JMA108DA |
| Kod EAN | 4960759910967 |
| Gwarancja | 24 miesiące (gwarancja producenta) |






Dodanie opinii nie wymaga rejestracji w sklepie internetowym AB Foto. Nie weryfikujemy, czy opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Opinie są moderowane.