towar niedostępny
Tymczasowo niedostępny
Opis
Obiektyw Nikon Nikkor Z 20 mm f/1.8 S - szeroka perspektywa i dramatyczne zbliżenia
Nikon Nikkor Z 20 mm f/1.8 S - ten jasny pełnoklatkowy obiektyw 20 mm do aparatów bezlusterkowych z zaawansowaną konstrukcją optyczną i zabezpieczeniem przed czynnikami atmosferycznymi pozwala pokazać każdy widok. Dzięki idealnej ostrości w całym kadrze i znakomitej jakości zdjęć wykonywanych w słabym świetle, zapewnia wyjątkowe odwzorowanie każdego elementu sceny.

Nikkor Z 20 mm f/1.8 S - na łonie natury
Widoki pełne szczegółów. Urzekające pejzaże nocne. Doskonała jakość optyki sprawia, że gwiazdy są odtwarzane jako punkty nawet podczas fotografowania z maksymalnie otwartą przysłoną. Ostrość jest doskonała, nawet przy zbliżeniach obiektów. Flara obiektywu jest skutecznie niwelowana, nawet przy fotografowaniu pod światło.

Nikon Nikkor Z 20 mm f/1.8 S - ostro i klarownie
Nowoczesny układ optyczny składa się z 14 elementów w 11 grupach. 3 soczewki ze szkła ED oraz 3 soczewki asferyczne niwelują aberracje chromatyczną i zapewniają ostre, perfekcyjne ujęcia zdjęcia o bogatej kolorystyce i głębokim kontraście. Autorskie przeciwodblaskowe powłoki Nano Crystal i Super Integrated Coating ograniczają refleksy i flarę, co pozwala uzyskać kontrastowe zdjęcia nawet podczas fotografowania pod światło. To samo dotyczy fotografowania scen z wieloma źródłami światła padającego bezpośrednio na kadr. Uchwycisz więcej szczegółów widoku niezależnie od warunków.

Nikon Nikkor Z 20 mm f/1.8 S - szeroka perspektywa i dramatyczne zbliżenia
Ostrość jest znakomita, zwłaszcza na zdjęciach bliskich obiektów. Minimalna odległość zdjęciowa wynosząca zaledwie 0,20 m daje pełną kontrolę nad kadrem - zarówno z bliska, jak i w nieskończoności.

Nikon Nikkor Z 20 mm - filmy inspirujące od przygód
Szybkie, płynne i ciche ustawianie ostrości z wydajnymi silnikami krokowymi STM sprawia, że ten pełnoklatkowy obiektyw idealnie sprawdza się podczas filmowania. Głębię ostrości możesz precyzyjnie kontrolować z poziomu obiektywu, a bezgłośny pierścień sterujący umożliwia ustawianie ostrości z maksymalną precyzją. Efekt oddychania obiektywu został praktycznie wyeliminowany.

Nikon Nikkor Z 20 mm f/1.8 S - głębia i piękno obrazu
Mocowanie Z o dużej średnicy, wysoka jasność F1.8 oraz kołowa przysłona o 9 listkach gwarantują świetne parametry zdjęciowe w każdym świetle. Można też uzyskać efektowne rozbłyski i naturalny efekt bokeh płynnie narastający w miarę zbliżania do krawędzi kadru.

Nikon Nikkor Z 20 mm f/1.8 S - intuicyjny
Pierścień ustawiania ostrości obraca się z odpowiednim oporem. Pierścień sterujący może służyć do ustawiania czułości ISO, sterowania przysłoną lub kompensacji ekspozycji.

Nikon Nikkor Z 20 mm f/1.8 S - stabilizacja obrazu
Nikkor Z 20 mm f/1.8 S korzysta z dostępnego w aparacie systemu redukcji drgań, umożliwiając fotografowanie z czasami otwarcia migawki dłuższymi nawet o pięć stopni niż byłoby to możliwe bez użycia tego systemu. Dodatkowo podczas rejestracji filmów układ współpracuje z elektronicznym układem e-VR, zapewniając 5 osiową stabilizację. To pozwala rejestrować ostrzejsze zdjęcia w nocy oraz idealnie stabilne filmy bez gimbala.

Nikon Nikkor Z 20 mm f/1.8 S - skutecznie zabezpieczony
Bez obaw fotografuj na zewnątrz przy każdej pogodzie. W celu ochrony przed kurzem i wilgocią dokładnie uszczelniono każdą ruchomą część tubusu obiektywu.

Specyfikacja
| Typ obiektywu | Stałoogniskowy |
| Mocowanie obiektywu | Nikon Z |
| Format matrycy | Pełna klatka i APS-C |
| Zakres ogniskowej | 20 mm |
| Przysłona | f/1.8 |
| Minimalny zakres ustawienia ostrości | 20 cm |
| Regulacja ostrości | Automatyczna, manualna |
| Konstrukcja optyczna | 14 elementów w 11 grupach |
| Stabilizacja | Nie |
| Średnica filtra | 77 mm |
| Dołączone akcesoria | Przednia pokrywka obiektywu LC-77B, tylna pokrywka obiektywu LF-N1, osłona przeciwsłoneczna HB-95, futerał na obiektyw CL-C1 |
| Kolor | Czarny |
| Wymiary | 84,5 x 108,5 mm (średnica x długość) |
| Waga | 505 g |
| Kod sklepu (SKU) | JMA104DA |
| Kod EAN | 4960759903372 |
| Gwarancja | 24 miesiące (gwarancja producenta) |






Dodanie opinii nie wymaga rejestracji w sklepie internetowym AB Foto. Nie weryfikujemy, czy opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Opinie są moderowane.