Obiektyw Nikon AF-S Nikkor 500 mm f/5.6E PF ED VR
0
towar niedostępny
Tymczasowo niedostępny
Opis
Nikon AF-S Nikkor 500 mm f/5.6E PF ED VR - lekki teleobiektyw dla perfekcjonistów
Nikon AF-S Nikkor 500 mm f/5.6E PF ED VR to profesjonalny super teleobiektyw, wyróżniający się kompaktowymi wymiarami, umiarkowaną wagą i doskonałymi właściwościami optycznymi. Doskonale sprawdzi się w fotografii przyrodniczej, sportowej czy lotniczej oraz wszędzie tam gdzie nie mamy możliwości zbliżenia się do fotografowanego obiektu.

Nikon AF-S Nikkor 500 mm f/5.6E PF ED VR - dźwigaj mniej dzięki soczewce Fresnela
Przez prawie dwa wieki soczewki Fresnela były używane w latarniach morskich do emitowania silnej wiązki światła. Zastosowanie soczewki Fresnela (PF), która wydaje się mieć wygrawerowaną serię koncentrycznych kół, pozwoliło na użycie mniejszej liczby elementów w torze optycznym i znacznie zmniejszyć masę i wymiary obiektywu bez negatywnego wpływu na jakość zdjęć.

Nikon AF-S Nikkor 500 mm f/5.6E PF ED VR - perfekcyjna optyka
W konstrukcji optycznej wykorzystano 19 elementów w 11 grupach, w tym 3 soczewki ED (o niskiej dyspersji) oraz 1 soczewkę PF. Konstrukcja ta pozwala uzyskać wyjątkową rozdzielczość i wysoki kontrast i jednocześnie wydatnie zredukować aberrację barwną. Z kolei powłoki Super Integrated Coating oraz nanokrystaliczna Nano Crystal Coat ograniczają refleksy i flarę, zapewniając kontrastowy obraz nawet podczas fotografowania pod światło.

Nikon AF-S Nikkor 500 mm f/5.6E PF ED VR - zaawansowany system stabilizacji VR
W Nikon AF-S Nikkor 500 mm f/5.6E PF ED VR zastosowano system stabilizacji optycznej VR. Stabilizacja minimalizuje drgania aparatu i umożliwia stosowanie czasów migawki dłuższych nawet o cztery stopnie. Dostępne są dwa tryby pracy: Normal oraz Sport. Ten ostatni przydaje się podczas fotografowania wyjątkowo szybkiej akcji, a także podczas panoramowania. Zapewnia on większą stabilność obrazu w wizjerze nawet w trybie zdjęć seryjnych, a przy tym nie obniża jakości zdjęć.

Nikon AF-S Nikkor 500 mm f/5.6E PF ED VR - precyzyjne i bezgłośne ustawianie ostrości
Nikon AF-S Nikkor 500 mm f/5.6E PF ED VR został wyposażony w silnik ultradźwiękowy Silent Wave Motor (SWM), tak aby ustawianie ostrości było niezwykle precyzyjne, wyjątkowo płynne i praktycznie bezgłośne. Zaawansowana funkcja śledzenia AF dotrzymuje tempa szybko poruszającym się obiektom, nawet jeśli poruszają się w nieprzewidywalny sposób ze zmienną prędkością lub w kierunku aparatu. Elektromagnetyczny mechanizm przysłony gwarantuje szybkie działanie automatyki ekspozycji i maksymalną dokładność. Przełączniki trybu ustawiania ostrości A/M i M/A pozwalają na proste przechodzenie z trybu autofokusa do ręcznego ustawiania ostrości - wystarczy obrót pierścienia ustawiania ostrości obiektywu. Funkcja Memory Recall umożliwia zapisanie odległości zdjęciowej w celu ponownego użycia.

Nikon AF-S Nikkor 500 mm f/5.6E PF ED VR - naturalny, plastyczny efekt bokeh
Zaokrąglona przysłona o 9 listkach zapewnia przyjemną plastykę obrazu i naturalne oddanie elementów znajdujących się poza płaszczyzną ostrości.

Nikon AF-S Nikkor 500 mm f/5.6E PF ED VR - profesjonalne narzędzie pracy
Obiektyw Nikon AF-S Nikkor 500 mm f/5.6E PF ED VR jest on przystosowany jest do pracy w trudnych warunkach terenowych. W celu ochrony przed kurzem i kropelkami wody każda ruchoma część tubusu obiektywu jest zabezpieczona uszczelkami. Przednia soczewka obiektywu została pokryta specjalną powłoką fluorową FLC zapobiegającą utrzymywaniu się na niej wody i zabrudzeń. Łożyska kulkowe umieszczone w pierścieniu do mocowania na statywie gwarantują płynne przechodzenie między orientacją poziomą i pionową.

Specyfikacja
| Typ obiektywu | Stałoogniskowy |
| Mocowanie obiektywu | Nikon F |
| Format matrycy | Pełna klatka i APS-C |
| Zakres ogniskowej | 500 mm |
| Przysłona | f/5.6 |
| Minimalny zakres ustawienia ostrości | 300 cm |
| Regulacja ostrości | Automatyczna, manualna |
| Konstrukcja optyczna | 19 elementów w 11 grupach |
| Stabilizacja | Tak |
| Średnica filtra | 95 mm |
| Dołączone akcesoria | Przednia pokrywka obiektywu LC-95, tylna pokrywka obiektywu LF-4, osłona przeciwsłoneczna HB-84, futerał na obiektyw CL-M5 |
| Kolor | Czarny |
| Wymiary | 106 x 237 mm (średnica x długość) |
| Waga | 1460 g |
| Kod sklepu (SKU) | JAA535DA |
| Kod EAN | 4960759149923 |
| Gwarancja | 24 miesiące (gwarancja producenta) |






Dodanie opinii nie wymaga rejestracji w sklepie internetowym AB Foto. Nie weryfikujemy, czy opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Opinie są moderowane.