Obiektyw Nikon AF-S Nikkor 300 mm f/4 E PF ED VR m
0
towar niedostępny
Tymczasowo niedostępny
Opis
Nikon AF-S Nikkor 300 mm f/4 E PF ED VR - profesjonalne osiągi, kompaktowa forma
Nikon AF-S Nikkor 300 mm f/4 E PF ED VR to zaawansowany super teleobiektyw, wyróżniający się wyjątkowo zwartą budową, umiarkowaną wagą i fantastycznymi właściwościami optycznymi. Doskonale sprawdzi się w fotografii koncertowej, teatralnej, przyrodniczej, sportowej oraz lotniczej.

Nikon AF-S Nikkor 300 mm f/4 E PF ED VR - soczewka Fresnela
Przez prawie dwa wieki soczewki Fresnela były używane w latarniach morskich do emitowania silnej wiązki światła. Zastosowanie soczewki Fresnela (PF), która wydaje się mieć wyszlifowaną serię ułożonych koncentrycznie kół, pozwoliło na użycie mniejszej liczby elementów w torze optycznym i znacząco zmniejszyć masę i wymiary obiektywu bez negatywnego wpływu na jakość optyczną.

Nikkor 300 mm f/4 E PF ED VR - doskonała optyka
Tor optyczny obiektywu Nikon AF-S Nikkor 300 mm f/4 E PF ED VR wykorzystano 16 elementów w 10 grupach, w tym 1 soczewka ED (o niskiej dyspersji) oraz 1 soczewkę Fresnela (PF). Konstrukcja ta pozwala uzyskać wyjątkową rozdzielczość i wysoki kontrast i jednocześnie wydatnie zredukować aberrację barwną. Z kolei powłoki Super Integrated Coating oraz nanokrystaliczna Nano Crystal Coat ograniczają refleksy i flarę, zapewniając kontrastowy obraz nawet podczas fotografowania pod światło. Przednia soczewka obiektywu została pokryta specjalną powłoką fluorową FLC zapobiegającą utrzymywaniu się na niej wody i zanieczyszczeń.

Nikon AF-S Nikkor 300 mm f/4 - system stabilizacji VR
W Nikon AF-S Nikkor 300 mm f/4 E PF ED VR zastosowano system stabilizacji optycznej VR. Stabilizacja minimalizuje drgania aparatu i umożliwia stosowanie czasów migawki dłuższych nawet o 4.5 EV. Dostępne są dwa tryby pracy: Normal oraz Sport. Ten ostatni przydaje się podczas fotografowania wyjątkowo szybkiej akcji, a także podczas panoramowania. Zapewnia on większą stabilność obrazu w wizjerze, także w trybie zdjęć seryjnych, a przy tym nie obniża jakości zdjęć.

Nikon AF-S Nikkor 300 mm f/4 E PF ED VR - ultradźwiękowy silnik SWM
Nikon AF-S Nikkor 300 mm f/4 E PF ED VR został wyposażony w silnik ultradźwiękowy Silent Wave Motor (SWM), tak aby ustawianie ostrości było skuteczne, płynne i ciche. Elektromagnetyczny mechanizm przysłony gwarantuje szybkie działanie automatyki ekspozycji i maksymalną dokładność. Przełączniki trybu ustawiania ostrości A/M i M/A pozwalają na wygodne przechodzenie z trybu AF do ręcznego ustawiania ostrości - wystarczy obrót pierścienia ustawiania ostrości obiektywu.

Nikon AF-S Nikkor 300 mm f/4 E PF ED VR - naturalny bokeh
Przysłona o 9 listkach i zaokrąglonym przekroju zapewnia przyjemną plastykę obrazu i naturalne oddanie elementów znajdujących się poza wybraną płaszczyzną ostrości.

Specyfikacja
| Typ obiektywu | Stałoogniskowy |
| Mocowanie obiektywu | Nikon F |
| Format matrycy | Pełna klatka i APS-C |
| Zakres ogniskowej | 300 mm |
| Przysłona | f/4 |
| Minimalny zakres ustawienia ostrości | 140 cm |
| Regulacja ostrości | Automatyczna, manualna |
| Konstrukcja optyczna | 16 elementów w 10 grupach |
| Stabilizacja | Tak |
| Średnica filtra | 77 mm |
| Dołączone akcesoria | Przednia pokrywka obiektywu LC-77, tylna pokrywka obiektywu LF-4, osłona przeciwsłoneczna HB-73, futerał na obiektyw CL-M3 |
| Kolor | Czarny |
| Wymiary | 89 x 147,5 mm (średnica x długość) |
| Waga | 755 g |
| Kod sklepu (SKU) | JAA342DA |
| Kod EAN | 4960759029126 |
| Gwarancja | 24 miesiące (gwarancja producenta) |






Dodanie opinii nie wymaga rejestracji w sklepie internetowym AB Foto. Nie weryfikujemy, czy opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Opinie są moderowane.