Obiektyw Nikon Nikkor 20 mm f/1.8G AF-S ED
5
towar niedostępny
Tymczasowo niedostępny
Opis
Obiektyw Nikon Nikkor 20 mm f/1.8 G AF-S ED
Ultraszerokątny stałoogniskowy obiektyw Nikkor 20 mm f/1.8G AF-S ED dla formatu Nikon FX. Zaprojektowany do użytkowania z matrycami o dużej rozdzielczości, gwarantuje wysoką jakość obrazu i odpowiedni kontrast. Obiektyw sprawdza się znakomicie wszędzie tam gdzie dla uzyskania oczekiwanego efektu zdjęciowego wymagane jest użycie obiektywu o bardzo szerokim kącie widzenia.
Prawdziwie szeroki kąt
Kąt widzenia obiektywu wynoszący 94,5° gwarantuje charakterystyczne przerysowanie perspektywy idealnie wpisujące się w fotografię krajobrazową. Wzmaga wrażenie przestrzenności w wykonywanych zdjęciach.
Pięknie rozmyte tło
Duży otwór względny f/1,8 zapewnia otrzymanie małej głębi ostrości i gładkiego rozmycia tła, zachowując przy tym szerokie pole widzenia. Taka kombinacja daje doskonałe rezultaty również podczas filmowania.
Soczewki najlepszej klasy
Obiektyw został wyposażony w soczewki ze szkła ED i soczewki asferyczne mające za zadanie zapewnić użytkownikowi maksymalnie możliwą ostrość i kontrast obrazu. Zastosowane powłoki nanokrystaliczne wyraźnie redukuję niepożądane flary i bliki, występujące podczas fotografowania pod światło.
Specyfikacja
| Typ obiektywu | Stałoogniskowy |
| Mocowanie obiektywu | Nikon F |
| Format matrycy | Pełna klatka i APS-C |
| Zakres ogniskowej | 20 mm |
| Przysłona | f/1.8 |
| Minimalny zakres ustawienia ostrości | 0.2 m |
| Regulacja ostrości | Automatyczna, manualna |
| Konstrukcja optyczna | 13 elementów w 11 grupach |
| Stabilizacja | Nie |
| Średnica filtra | 77 mm |
| Kolor | Czarny |
| Wymiary | 81 x 83 mm |
| Waga | 355 g |
| Kod sklepu (SKU) | JAA138DA |
| Kod EAN | 018208200511 |
| Gwarancja | 24 miesiące (gwarancja producenta) |






Dodanie opinii nie wymaga rejestracji w sklepie internetowym AB Foto. Nie weryfikujemy, czy opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Opinie są moderowane.