Obiektyw Nikon AF-S Nikkor 16-35 mm f/4G ED VR
0
towar niedostępny
Tymczasowo niedostępny
Opis
Nikon AF-S Nikkor 16-35 mm f/4G ED VR - poręczny szerokokątny zoom ze stabilizacją obrazu
Ultraszerokokątny, wyposażony w stabilizację zmiennoogniskowy obiektyw Nikon AF-S Nikkor 16-35 mm f/4G ED VR zaprojektowany do współpracy z lustrzankami Nikon z przetwornikiem w formacie FX. Jest udanym połączeniem dobrych parametrów optycznych z niewielką wagą i solidnością wykonania. Jego uniwersalny zakres ogniskowych sprawia, że świetnie nadaje się do fotografowania krajobrazu, architektury czy reportażu.

Obiektyw Nikon AF-S Nikkor 16-35 mm f/4G ED VR - profesjonalna optyka
Konstrukcja optyczna Nikon AF-S Nikkor 16-35 mm f/4G ED VR wykorzystuje 17 soczewek w 12 grupach i zawiera trzy elementy asferyczne i dwa elementy ED o bardzo niskiej dyspersji, które znacznie zmniejszają zniekształcenia i aberracje, zapewniając wysoką rozdzielczość, przejrzystość i zminimalizowaną dystorsję. Powłoka nanokrystaliczna Nano Crystal Coat została zastosowana w celu kontrolowania refleksów i flary, zapewniając wysoki kontrast i dokładność kolorów w trudnych warunkach oświetleniowych.

Nikon AF-S Nikkor 16-35 mm f/4G ED VR - optyczna stabilizacja obrazu
Wbudowany mechanizm optycznej stabilizacji obrazu VR II pozwala na dużo bardziej komfortowe fotografowanie z ręki w trudnych warunkach lub wszędzie tam gdzie dla oczekiwanego efektu należy korzystać z długich czasów otwarcia migawki. Skuteczność tego układu pozwala na 2,5 krotne wydłużenie czasu naświetlania.

Nikon AF-S Nikkor 16-35 mm f/4G ED VR - autofocus napędzany przez silnik SWM
Za szybką i skuteczną pracę AF odpowiedzialny jest ultradźwiękowy super cichy silnik SWM. Razem z konstrukcją IF, z wewnętrznym ogniskowaniem pozwala na szybkie i pewne ustawianie ostrości.

Obiektyw Nikon AF-S Nikkor 16-35 mm f/4G ED VR - naturalna plastyka obrazu
Zaawansowana optyka i zaokrąglona przysłona o 9 listkach wpływa na przyjemną plastykę obrazu i naturalne oddanie elementów znajdujących się poza wybraną płaszczyzną ostrości.

Nikkor 16-35 mm f/4G ED VR - przystosowany do ciężkiej pracy
Do budowy obiektywu Nikon AF-S Nikkor 16-35 mm f/4G ED VR użyto najwyższej jakości materiałów, konstrukcja została wzmocniona i uodporniona na wilgoć i pył. To wszystko sprawia, że można go bezpiecznie używać nawet najcięższych warunkach.

Specyfikacja
| Typ obiektywu | Zmiennoogniskowy |
| Mocowanie obiektywu | Nikon F |
| Format matrycy | Pełna klatka i APS-C |
| Zakres ogniskowej | 16-35 mm |
| Przysłona | f/4 |
| Minimalny zakres ustawienia ostrości | 29 cm |
| Regulacja ostrości | Automatyczna, manualna |
| Konstrukcja optyczna | 17 elementów w 12 grupach |
| Stabilizacja | Tak |
| Średnica filtra | 77 mm |
| Dołączone akcesoria | Przednia pokrywka obiektywu LC-77, tylna pokrywka obiektywu LF-4, osłona przeciwsłoneczna HB-23, futerał na obiektyw |
| Kolor | Czarny |
| Wymiary | 82,5 x 125 mm (średnica x długość) |
| Waga | 680 g |
| Kod sklepu (SKU) | JAA806DB |
| Kod EAN | 4960759025876 |
| Gwarancja | 24 miesiące (gwarancja producenta) |






Dodanie opinii nie wymaga rejestracji w sklepie internetowym AB Foto. Nie weryfikujemy, czy opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Opinie są moderowane.