Aparat FujiFilm X-T5 + 18-55 mm f/2.8-4 R LM OIS czarny

Dostępność: dostępny
Cena: 10 498,00 zł 10498.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: FujiFilm
Kod produktu w sklepie: 16783020

Opis

FujiFilm X-T5 - potężny, dyskretny, klasyczny

FujiFilm X-T5 oferuje fotografom i twórcom multimediów niezrównaną jakość obrazu, kompaktowe rozmiary i doskonałą funkcjonalność zamkniętą w klasycznym, metalowym korpusie o ponadczasowym wzornictwie. X-T5 posiada warstwową matrycę X-Trans CMOS 5 HR o rozdzielczości 40.2 Mpix, układ przetwarzania obrazu X-Processor 5, skuteczny AF z algorytmami uczenia maszynowego, 5-osiową stabilizację matrycy oraz wewnętrzne nagrywanie wideo 6.2K / 30p. W zestawie otrzymujesz wszechstronny obiektyw FujiFilm Fujinon XF 18-55 mm f/2.8-4 R LM OIS.

 

FujiFilm X-T5 + 18-55 mm f/2.8-4 R LM OIS czarny

 

Aparat FujiFilm X-T5 + 18-55 mm f/2.8-4 R LM OIS czarny - matryca X-Trans CMOS 5 HR 40.2 MP

Oferując najwyższą jakość obrazu w poręcznym, lekkim korpusie, aparat X-T5 wyposażony jest w najnowszej generacji, warstwową matrycę X-Trans CMOS 5 HR w formacie APS-C. Dzięki technologii BSI sensor o rozdzielczości 40.2 Mpix zapewnia większą prędkość odczytu i ulepszone algorytmy przetwarzania obrazu, które wpływają na niski poziom szumów dla jeszcze lepszych efektów w słabym oświetleniu. Matryca X-Trans, wykorzystuje oryginalny układ filtrów barwnych, który w naturalny sposób redukuje efekt mory i przyczynia się do bardziej naturalnego odwzorowania kolorów. Ponadto, konstrukcja stacked redukuje efekt rolling shutter. Za imponujące osiągi aparatu odpowiada także nowoczesny procesor obrazu X-Processor 5, który wykorzystuje 64-bitowe przetwarzanie danych, charakteryzuje się niskim apatytem na energię i ponad 2 razy większą wydajnością w porównaniu do chipa z modelu X-T4.

 

FujiFilm X-T5 + 18-55 mm f/2.8-4 R LM OIS czarny

 

FujiFilm X-T5 + 18-55 mm f/2.8-4 R LM OIS czarny - klasyczne sterowanie

Ergonomia aparatu pozostała praktycznie identyczna jak w modelu X-T4. Klasyczny, uwielbiany przez wielu fotografów sposób sterowania wykorzystuje trzy wygodne pokrętła na górnej ściance aparatu. Odpowiadają one za ustawienia ISO, czas otwarcia migawki oraz kompensację ekspozycji. Wraz z pierścieniem przysłony, dostępnym w większości obiektywów XF, wszystkie parametry ekspozycji mogą być sprawdzane i regulowane przed włączeniem aparatu. To ogromne ułatwienie, w szczególności w dyskretnej fotografii ulicznej. Zaufaj swojemu doświadczeniu i skoncentruj się na tworzeniu obrazu.

 

FujiFilm X-T5 + 18-55 mm f/2.8-4 R LM OIS czarny

 

FujiFilm X-T5 + 18-55 mm czarny - rewelacyjny AF z algorytmami uczenia maszynowego

FujiFilm X-T5 pewnie ustawi ostrość praktycznie w każdej sytuacji. Nowoczesny, hybrydowy układ AF (z detekcją fazy i kontrastu), jest bliźniaczo podobny do układu z aparatu X-H2 i charakteryzuje się pokryciem praktycznie całego pola obrazowego oraz szybką i dokładną pracą, także w wyjątkowo niekorzystnych warunkach oświetleniowych - nawet przy -7EV. Dzięki chipowi X-Processor 5 dostępny jest AF z detekcją obiektów, korzystający z technologii Deep-Learning AI. Oprócz zapewnienia skutecznego śledzenia i wykrywania dla ludzkich twarzy i oczu, X-T5 skutecznie rozpoznaje i śledzi szeroki zakres obiektów, w tym zwierzęta, ptaki, samochody, motocykle, rowery, samoloty i pociągi. Większa liczba pikseli matrycy X-T5 zwiększa liczbę dostępnych pikseli detekcji fazowej, co poprawia dokładność ciągłego ustawiania ostrości. W aparacie zastosowano również ulepszony algorytm przewidywania AF, opracowany na potrzeby modelu X-H2S, umożliwiający wyjątkowo stabilne ustawianie ostrości, nawet w przypadku korzystania z AF-C. Dzięki temu możesz kupić się wyłącznie na poszukiwaniu idealnego ujęcia. 

 

FujiFilm X-T5 + 18-55 mm f/2.8-4 R LM OIS czarny

 

Aparat FujiFilm X-T5 + 18-55 mm f/2.8-4 R LM OIS - bazowa czułość 125 ISO

X-Trans CMOS 5 HR posiada ulepszoną strukturę pikseli, dzięki czemu światło bardziej efektywnie dociera do sensora. Dzięki temu podobnie jak w modelu X-H2 można wykorzystać natywną czułość 125 ISO dla osiągniecia najlepszej rozdzielczości, klarowności i zakresu dynamiki. Teraz masz dostęp do obrazów o genialnej jakości prosto z aparatu. X-T5 obsługuje format obrazu HEIF, który zapewnia 10-bitową jakość obrazu w plikach do 30% mniejszych niż standardowe JPEG.

 

FujiFilm X-T5 + 18-55 mm f/2.8-4 R LM OIS czarny

 

FujiFilm X-T5 + 18-55 mm f/2.8-4 R LM OIS czarny - automatyczny balans bieli z AI

Technologia AI oparta na głębokim uczeniu się optymalizuje działanie automatycznego balansu bieli w aparacie X-T5 poprzez precyzyjną identyfikację ciepłych, pomarańczowych kolorów, aby zapewnić perfekcyjną dokładność ustawień. Precyzyjną regulację automatycznego balansu bieli (AWB) można przeprowadzić, wybierając jeden z trzech trybów: Auto, Priorytet bieli i Priorytet otoczenia. Po ustawieniu Priorytetu bieli, biel będzie z większym prawdopodobieństwem odwzorowana jako biel przy oświetleniu żarowym. Natomiast przy ustawieniu Priorytetu otoczenia sceny będą fotografowane z zachowaniem naturalnych cech oświetlenia sceny. Przy oświetleniu żarowym pozwoli to uzyskać obrazy o nieco cieplejszych odcieniach bieli.

 

FujiFilm X-T5 + 18-55 mm f/2.8-4 R LM OIS czarny

 

Aparat X-T5 + 18-55 mm f/2.8-4 R LM OIS czarny - migawka elektroniczna do 1/180000 sekundy!

Najnowszej generacji matryca X-Trans 5 HR umożliwia obniżenie minimalnego czasu naświetlania przy korzystaniu z migawki elektronicznej. Dla aparatu X-T5 wynosi on tylko 1/180000 sekundy, czyli o około 2.5 stopnia mniej w porównaniu z innymi aparatami serii X. Teraz na pewno uwiecznisz najbardziej ulotne wydarzenie w idealnym momencie.

 

FujiFilm X-T5 + 18-55 mm f/2.8-4 R LM OIS czarny

 

FujiFilm X-T5 + 18-55 mm czarny - stabilizacja matrycy o skuteczności do 7EV

Chip X-Processor 5 usprawnia też działanie układu stabilizacji matrycy IBIS. 5-osiowa stabilizację obrazu o pozwala uzyskać efekty lepsze nawet o 7 EV. Podczas nagrywania wideo można dodatkowo usprawnić jej działanie z cyfrowym układem Digital Image Stabilization i trybem IS Mode Boost. Dzięki temu można swobodnie nagrywać filmy bez klatki czy gimbala, uzyskiwać fantastyczne rezultaty z teleobiektywami i twórczo korzystać z długich czasów naświetlania.

 

FujiFilm X-T5 + 18-55 mm f/2.8-4 R LM OIS czarny

 

Aparat FujiFilm X-T5 czarny - zdjęcia 160 MP w trybie Pixel Shift Multi Shot

Funkcja Pixel Shift Multishot to genialny sposób na uzyskanie zdjęć o rekordowej rozdzielczości. Wykorzystując system stabilizacji IBIS do precyzyjnego przesunięcia sensora, aparat X-T5 automatycznie rejestruje 20 oddzielnych klatek po jednym naciśnięciu spustu migawki. Powstałe pliki są łączone za pomocą oprogramowania Pixel Shift Combiner, aby czterokrotnie zwiększyć rozdzielczość aparatu i uzyskać pełny najdrobniejszych detali plik o rozdzielczości 160 Mpix, idealny dla wielkoformatowej fotografii czy zastosowań komercyjnych.

 

FujiFilm X-T5 + 18-55 mm f/2.8-4 R LM OIS czarny

 

Aparat FujiFilm X-T5 + 18-55 mm f/2.8-4 R LM OIS czarny - rozbudowane możliwości filmowe

FujiFilm X-T5 opracowano w szczególności dla entuzjastów fotografii. Świetnie sprawdzi się także w rękach wymagających operatorów wideo.

  • Aparat X-T5 rejestruje wewnętrznie wideo 6.2K / 30p w 10-bitowej głębi koloru (4:2:2), DCI4K HQ, DCI4K, 4K HQ, FullHD z prędkościami do 240p. X-T5 oferuje bitrate sięgający 360Mbps.
  • Nowy tryb 4K HQ pozwala na nagrywanie wideo 4K z oversamplingiem 6.2K, dla wykorzystania pełni możliwości matrycy i uzyskania najwyższej możliwej jakości.
  • Dostęp do 2-krotnego zoomu cyfrowego, zapewniając dodatkową elastyczność bez zauważalnego spadku jakości.
  • Wysoka prędkość odczytu danych z matrycy wyraźnie redukuje efekt rolling shutter, dla osiągnięcia wiernego odwzorowania ruchu podczas nagrywania filmów.
  • Po podłączeniu zewnętrznego rejestratora Atomos lub Blackmagic przez port HDMI Mini można wyprowadzić 12-bitowy materiał Apple ProRes RAW lub Blackmagic RAW w rozdzielczości 6.2K/30p i profilami F-Log lub F-Log 2. Płaski profil F-Log2 rejestruje ujęcia o rozszerzonym zakresie dynamicznym ponad 13 EV dla zwiększenia możliwości obróbki w postprodukcji.

 

FujiFilm X-T5 + 18-55 mm f/2.8-4 R LM OIS czarny

 

Aparat FujiFilm X-T5 czarny - komfortowe kadrowanie

Wizjer elektroniczny OLED o wysokiej rozdzielczości 3.69 miliona punktów i powiększeniu 0.8x gwarantuje naturalne wrażenia, porównywalne z najlepszymi wizjerami optycznymi stosowanymi w zaawansowanych lustrzankach. Odchylany w trzech kierunkach, dotykowy ekran LCD zapewnia większą wszechstronność, szczególnie podczas ujęć z niskiej perspektywy lub w orientacji pionowej. Odchylany ekran ustawia obiektyw, aparat i fotografa w jednej osi optycznej, co zapewnia wygodniejsze i bardziej intuicyjne wykonywanie zdjęć.

 

FujiFilm X-T5 + 18-55 mm f/2.8-4 R LM OIS czarny

 

FujiFilm X-T5 + 18-55 mm f/2.8-4 R LM OIS czarny - 19 trybów symulacji filmu

FujiFilm X-T5 i klasyczna fotografia na kliszach? To możliwe. Aparat X-T5 wyposażono w 19 trybów symulujących charakterystykę materiałów światłoczułych. Tryby symulacji filmu pozwalają na odtworzenie wyglądu i działania kilku rodzajów filmów, w tym Provia, Velvia, Astia, Classic Chrome, Classic Neg, Nostalgic Neg, Pro Neg Hi, Pro Neg Standard, Eterna, Eterna Bleach Bypass, Acros, Monochromatyczny oraz Sepia. Poznaj ponadczasową, klasyczną kolorystykę i tonację, z której słynie Fujifilm lub dodaj artystyczny charakter i zacznij twórcze eksperymenty.

 

FujiFilm X-T5 + 18-55 mm f/2.8-4 R LM OIS czarny

 

FujiFilm X-T5 + 18-55 mm f/2.8-4 czarny - niska waga, wielkie możliwości

Kompaktowy i poręczny aparat X-T5 jest idealny co codziennego, dyskretnego fotografowania.

  • Uszczelniony w 56 punktach, metalowy korpus zapewnia doskonałą odporność na pył i wilgoć, aparat X-T5 może stabilnie pracować w temperaturach do -10°C. W dodatku waży zaledwie 557 gramów.
  • Podwójne gniazdo kart pamięci to bardzo ważna cecha dla profesjonalistów i entuzjastów. Zdublowanie zapisu zwiększa bezpieczeństwo newralgicznych danych, można także zapisywać zdjęcia i filmów na osobnych nośnikach SD UHS-II.
  • Nie zapomniano o najważniejszych złączach: HDMI Micro typu D, miniJack 3.5 mm dla mikrofonu, USB-C i portu zdalnego sterowania 2.5 mm.
  • Moduły łączności bezprzewodowej Wi-Fi i Bluetooth oraz intuicyjna aplikacja FujiFilm Camera Remote pozwalają na zdalne sterowanie aparatem i bezproblemowe przesyłanie zdjęć do smartfona czy tabletu.
  • Dzięki zmniejszonemu zużyciu energii przez podzespoły elektroniczne, można wykonać nawet 740 klatek z dedykowanym akumulatorem NP-W235, to aż o 140 zdjęć więcej w porównaniu z X-T4.

 

FujiFilm X-T5 + 18-55 mm f/2.8-4 R LM OIS czarny

 

Czarny aparat FujiFilm X-T5 z obiektywem Fujinon XF 18-55 mm f/2.8-4 R LM OIS

Wybierz praktyczny zestaw z uniwersalnym obiektywem FujiFilm Fujinon XF 18-55 mm f/2.8-4 R LM OIS. Ten niewielki obiektyw pokrywa najczęściej wykorzystywany zakres ogniskowych, oferując dobrą jasność i wysoką jakość optyczną. W układzie optycznym wykorzystano 14 elementów w 10 grupach, w tym 3 soczewki asferyczne, 1 ED oraz sprawdzone powłoki antyrefleksyjne Super EBC. XF 18-55mm charakteryzuje się cichym i płynnie pracującym układem AF z silnikiem liniowym oraz znikomym efektem oddychania, dzięki czemu świetnie sprawdza się przy rejestrowaniu wideo. Listę zalet obiektywu uzupełnia optyczna stabilizacja OIS, która współpracuje ze stabilizacją matrycy IBIS zastosowaną w korpusie X-T5.

 

FujiFilm X-T5 + 18-55 mm f/2.8-4 R LM OIS czarny

 

 

 

 

 

Specyfikacja

Typ aparatu Aparat bezlusterkowy
Model FujiFilm X-T5
Typ zestawu Body + obiektyw
Obiektyw w zestawie Tak
Obiektyw FujiFilm Fujinon XF 18-55 mm f/2.8-4 R LM OIS
Mocowanie obiektywu FujiFilm X
Rozmiar matrycy APS-C
Typ matrycy CMOS
Liczba efektywnych pikseli 40,2 mln
Stabilizacja matrycy Tak
Rodzaj stabilizacji matrycy 5-osiowa stabilizacja matrycy, skuteczność do 7EV
Zakres czułości ISO Zdjęcia: Auto, 125 - 12800 ISO (z krokiem co 1/3 EV), rozszerzane o 64 / 80 / 100 / 25600 / 51200 ISO. Filmy: Auto, 125 - 12800 ISO (co 1/3 EV), rozszerzane o 25600 ISO
Czyszczenie matrycy Tak
Maks. rozdzielczość zdjęć L: (4:3) 6864 x 5152, (3:2) 7728 x 5152, (16:9) 7728 x 4344, (1:1) 5152 x 5152, (5:4) 6432x5152, Panorama: 9600 x 2160 (L, pionowa), 9600 x 1440 (L, pozioma)
Zdjęcia seryjne Do 15 kl/sek (migawka mechaniczna), do 20 kl/sek (migawka elektroniczna)
Autofokus Intelligent Hybrid AF, AF z detekcją fazy, AF z detekcją kontrastu, zakres pracy: do -7EV (detekcja fazy), do -4EV (detekcja kontrastu). Śledzenie z AI, detekcja twarzy i oczu, głów i oczu zwierząt, ptaków, pojazdów
Liczba pól autofokusa 425 punktów
Migawka Mechaniczna (sterowana elektronicznie), migawka elektroniczna, migawka mechaniczna + migawka elektroniczna
Czas otwarcia migawki Migawka mechaniczna: 15 min - 1/8000 sek, B (do 60 min), migawka elektroniczna: 15 min - 1/180000 sek (w zależności od wybranego trybu)
Czas synchronizacji błysku 1/250 sek
Wizjer Elektroniczny OLED, przekątna 0,5", rozdzielczość 3,69 mln punktów, powiększenie 0,8x, pokrycie kadru około 100% w pionie i w poziomie
Ekran LCD, przekątna 3", rozdzielczość 1,84 mln punktów, współczynnik proporcji obrazu: 3:2
Ekran dotykowy Tak
Ekran uchylny Tak
Ekran obracany Nie
Format zapisu zdjęć RAF (RAW): 14-bitowy, JPEG, TIFF, HEIF 10-bitowy
Tryby fotografowania Automatyka programowa, priorytet migawki, priorytet przysłony, tryb manualny, 7 ustawień własnych użytkownika
Filtry i style obrazu Aparat-zabawka / Miniatura / Kolor Pop / Wysoka tonacja / Niska tonacja / Ton dynamiczny / Zmiękczona ostrość / Kolor częściowy (czerwony / pomarańczowy / żółty / zielony / niebieski / fioletowy), 19 trybów symulacji filmu
Format zapisu filmów MOV: HEVC/H.265, MPEG-4 AVC/H.264, MP4: MPEG-4 AVC/H.264
Rozdzielczość nagrywania filmów 6.2K (16:9) 6240 x 3510, DCI4K HQ (17:9) 4096 x 2160, 4K HQ (16:9) 3840 x 2160, DCI4K (17:9) 4096 x 2160, 4K (16:9) 3840 x 2160
Kompresja filmów All Intra, Long GOP
Format zapisu dźwięku Liniowy PCM, 24bit / 48KHz (dla filmów rejestrowanych w formacie MOV), AAC (dla filmów rejestrowanych w formacie MP4)
Mikrofon Wbudowany lub mikrofon zewnętrzny
Wbudowana lampa błyskowa Nie
Slot na karty pamięci Podwójny
Obsługiwane karty pamięci SDHC, SDXC, UHS-II
Złącza Micro HDMI, USB-C, wejście mikrofonowe 3.5 mm, wyjście pilota zdalnego wyzwalania migawki 2.5 mm, gorąca stopka, złącze synchronizacji z lampą błyskową
Bluetooth Tak
Wi-Fi Tak
NFC Nie
GPS Nie
Model akumulatora NP-W235
Dołączone akcesoria Akumulator litowo-jonowy NP-W235, zasilacz sieciowy AC-5VJ, przewód USB, pasek na ramię, zaślepka bagnetu obiektywu, zaślepka stopki lampy błyskowej, adapter słuchawkowy, osłona złącza synchronizacji, instrukcja
Wysokość 91 mm
Szerokość 129,5 mm
Grubość 63,8 mm
Waga 557 g (body z akumulatorem i kartą pamięci)
Kod sklepu (SKU) 16783020
Kod EAN 4547410486742
Gwarancja 24 miesiące (gwarancja producenta)

Polecane akcesoria

Opinie (0)

Dodanie opinii nie wymaga rejestracji w sklepie internetowym AB Foto. Nie weryfikujemy, czy opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Opinie są moderowane.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium