Obiektyw FujiFilm Fujinon XF 16 mm f/2.8 R WR Czarny
5
towar niedostępny
Tymczasowo niedostępny
Opis
Obiektyw FujiFilm Fujinon XF 16 mm f/2.8 R WR Czarny
FujiFilm Fujinon XF 16 mm f/2.8 R WR Czarny to wysokiej klasy uniwersalny obiektyw szerokokątny o jasności f/2.8 i kącie widzenia 83.2°. Zapewnia rewelacyjną jakość zdjęć a dzięki kompaktowym wymiarom fantastycznie sprawdzi się w fotografii ulicznej i reportażowej.
Obiektyw FujiFilm Fujinon XF 16 mm f/2.8 R WR Czarny - Doskonała optyka
W torze optycznym wykorzystano 10 elementów ułożonych w 8 grupach, w tym 2 soczewki asferyczne, których optymalne ułożenie minimalizuje występowanie aberracji sferycznej oraz zakrzywienie pola i jednocześnie zapewnia wysoką rozdzielczość na całej powierzchni kadru - nawet podczas fotografowania przy całkowicie otwartej przysłonie.
Szybki i dokładny AF
Wbudowany w XF 16 mm f/2.8 R WR krokowy silnik AF w połączeniu w systemem wewnętrznego ogniskowania IF zapewnia dokładne oraz błyskawiczne ustawianie ostrości, które nie zawiedzie przy filmowaniu i fotografowaniu nawet najbardziej dynamicznych motywów.
Metalowy korpus
FujiFilm Fujinon XF 16 mm f/2.8 R WR Czarny może pochwalić się doskonałą jakością wykonania. Obudowa obiektywu oraz pierścienie ustawiania ostrości i przysłony zostały wykonane z metalu. Odpowiednio dobrany opór podczas obracania pierścieni przypomina działanie najlepszych konstrukcji z czasów fotografii analogowej.
Odporny na niekorzystne warunki
FujiFilm Fujinon XF 16 mm f/2.8 R WR Czarny jest zabezpieczony przez komplet 9 uszczelek, dzięki temu obiektyw bez problemu wytrzymuje niskie temperatury (nawet do -10°C) i charakteryzuje się zwiększoną odpornością na pracę w kurzu i niekorzystnych warunkach atmosferycznych. W połączeniu z uszczelnionymi korpusami aparatów: X-Pro2, X-Pro3, X-T4, X-T3 czy X-H1, otrzymujesz poręczny zestaw, który wytrzyma nawet najbardziej intensywną fotograficzną sesję. W zestawie znalazła się także solidna osłona przeciwsłoneczna.
Specyfikacja
| Typ obiektywu | Stałoogniskowy |
| Mocowanie obiektywu | FujiFilm X |
| Format matrycy | Tylko APS-C |
| Zakres ogniskowej | 16 mm |
| Przysłona | f/2.8 |
| Minimalny zakres ustawienia ostrości | 17 cm |
| Regulacja ostrości | Automatyczna, manualna |
| Konstrukcja optyczna | 10 elementów w 8 grupach |
| Stabilizacja | Tak |
| Średnica filtra | 49 mm |
| Kolor | Czarny |
| Wymiary | 60 x 45,4 mm |
| Waga | 155 g |
| Kod sklepu (SKU) | 16611667 |
| Kod EAN | 4547410397307 |
| Gwarancja | 12 miesięcy (gwarancja producenta) |






Dodanie opinii nie wymaga rejestracji w sklepie internetowym AB Foto. Nie weryfikujemy, czy opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Opinie są moderowane.