Obiektyw FujiFilm Fujinon XF 16-80 mm f/4 R OIS WR
4.9
towar niedostępny
Tymczasowo niedostępny
Opis
Obiektyw FujiFilm Fujinon XF 16-80 mm f/4 R OIS WR
FujiFilm Fujinon XF 16-80 mm f/4 R OIS WR to wysokiej klasy, niezwykle wszechstronny obiektyw o wygodnym zakresie ogniskowych. Idealnie odnajdzie się w rozmaitych rodzajach fotografii, od krajobrazu, po sport i zdjęcia portretowe. To także świetny wybór dla podróżników, którym zależy na świetnej jakości zdjęć bez konieczności zabierania ze sobą wielu ciężkich obiektywów.
Zaawansowana konstrukcja
W konstrukcji optycznej wykorzystano 16 elementów w 12 grupach, w tym 3 klasyczne elementy asferyczne i asferyczną soczewkę ED. Zaawansowane wielowarstwowe powłoki przeciwodblaskowe skutecznie redukują odbicia, nawet gdy w kadrze znajdzie się silne źródło światła. W efekcie, generowany obraz jest niezwykle ostry i kontrastowy w całej płaszczyźnie kadru. Dodatkowo Fujinon XF 16-80mm charakteryzuje się bardzo małym efektem oddychania, dzięki czemu świetnie nadaje się do nagrywania filmów.
Stabilizacja obrazu
Dzięki wbudowanej stabilizacji optycznej OIS o skuteczności sięgającej aż 6 EV możesz robić zdjęcia w każdych warunkach, nie martwiąc się o ewentualne poruszenia. Komfortowo fotografuj sceny nocne, koncerty czy wnętrza budynków.
Precyzyjne ustawianie ostrości
Obiektyw FujiFilm Fujinon XF 16-80 mm f/4 R OIS WR został wyposażony w szybki i dokładny silnik krokowy. System wewnętrznego ogniskowania IF przyspiesza pracę AF i sprawia, że przednia soczewka pozostaje nieruchoma, co wydatnie ułatwia korzystanie z kołowego filtra polaryzacyjnego.

Odporny na niekorzystną pogodę
Konstrukcja została uszczelniona w 10 miejscach, dzięki czemu obiektyw jest odporny na kurz i zachlapania, a do tego bez problemu funkcjonuje w temperaturze do -10°C. W połączeniu z uszczelnionymi korpusami takich modeli jak: X-Pro2, X-T1, X-T3 czy X-H1, zyskujesz sprzęt gotowy na lekki deszcz oraz kurz.
Specyfikacja
| Typ obiektywu | Zmiennoogniskowy |
| Mocowanie obiektywu | FujiFilm X |
| Format matrycy | Tylko APS-C |
| Zakres ogniskowej | 16-80 mm |
| Przysłona | f/4 |
| Minimalny zakres ustawienia ostrości | 35 cm |
| Regulacja ostrości | Automatyczna, manualna |
| Konstrukcja optyczna | 16 elementów w 12 grupach |
| Stabilizacja | Tak |
| Średnica filtra | 72 mm |
| Kolor | Czarny |
| Wymiary | 88,9 x 131,5 mm |
| Waga | 440 g |
| Kod sklepu (SKU) | 16635625 |
| Kod EAN | 4547410416572 |
| Gwarancja | 12 miesięcy (gwarancja producenta) |






Dodanie opinii nie wymaga rejestracji w sklepie internetowym AB Foto. Nie weryfikujemy, czy opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Opinie są moderowane.