towar niedostępny
Tymczasowo niedostępny
Opis
Canon EF 50 mm f/1.2L USM
Profesjonalny standardowy obiektyw Canona z serii L (Luxury). To najjaśniejsza 50-tka produkowana przez Canona, doskonale sprawdza się przy słabym oświetleniu. Przysłona f/1.2 wyróżnia się niewielką głębią ostrości, daje to możliwość szczegółowego wyróżnienia elementu z tła. Po podpięciu obiektywu do aparatu z matrycą APS-C uzyskujemy ekwiwalent ogniskowej 80 mm. Daje to idealny obiektyw do fotografii portretowej. Do budowy obiektywu wykorzystano najwyższej jakość optykę, w tym soczewkę asferyczną.

Canon EF 50 mm f/1.2L USM – trwała konstrukcja
Obiektyw wyposażony jest w metalowy bagnet, a tubus został wykonany z magnezu. Posiada też uszczelnienia chroniące przed wilgocią i kurzem. Na obiektywie znajduje się przełącznik wyboru ustawiania ostrości AF/MF. Na tubusie znajduje się pierścień do ustawiania ostrości. Do obiektywu została dołączona osłona, która chroni obiektyw przed uszkodzeniami i bocznym światłem. Układ optyczny składa się z 8 soczewek ustawionych w 6 grupach w tym jedna soczewka asferyczna. Pokrycie soczewek powłokami Super Spectra eliminuje refleksy, poprawia kontrast, zapewnia naturalne kolory. Wewnątrz znajduje się ośmiolistkowa przysłona kołowa, pozwalająca uzyskać płynne rozmycie tła i atrakcyjny bokeh

Canon EF 50 mm f/1.2L USM – celny autofokus
Autofokus napędza ultradźwiękowy silnik USM II. Mechanizm ustawiający ostrość pracuje szybko, dokładnie i cichą. Autofokus za każdym razem trafia w punkt, nie ma tendencji do ustawiania ostrości za lub przed obiektem. Na obudowie znajduje się też przełącznik AF/MF, dzięki któremu w trybie MF możemy ostrzyć ręczne przy użyciu dużego pierścienia. Poza tym obiektyw został wyposażony w funkcję ciągłej ręcznej i elektronicznej regulacji ostrości bez potrzeby wyłączania napędu autofokusa.

Specyfikacja
| Typ obiektywu | Stałoogniskowy |
| Mocowanie obiektywu | Canon EF |
| Format matrycy | Pełna klatka i APS-C |
| Zakres ogniskowej | 50 mm |
| Przysłona | f/1.2 |
| Minimalny zakres ustawienia ostrości | 45 cm |
| Regulacja ostrości | Automatyczna, manualna |
| Konstrukcja optyczna | 8 elementów w 6 grupach |
| Stabilizacja | Nie |
| Średnica filtra | 72 mm |
| Dołączone akcesoria | Osłona obiektywu w zestawie |
| Kolor | Czarny |
| Wymiary | 85.8 x 65.5 mm (średnica x długość) |
| Waga | 160 g |
| Kod sklepu (SKU) | 1257B005AA |
| Kod EAN | 4960999354972 |
| Gwarancja | 24 miesiące (gwarancja producenta) |






Dodanie opinii nie wymaga rejestracji w sklepie internetowym AB Foto. Nie weryfikujemy, czy opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Opinie są moderowane.