Zdjęcia do paszportu

 

Zdjęcie do paszportu - co trzeba wiedzieć przed wizytą u fotografa?

 

Ważności zdjęcia do paszportu:
 

Zdjęcie do paszportu musi być zrobione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed złożeniem wniosku, zachęcamy do wizyty w naszym salonie na krótko przed udaniem się do urzędu.

 

Specyfika poprawnej fotografii do paszportu: 

Zdjęcie powinno przedstawiać całą głowę (nie zapominając o jej czubku) oraz górną część barków. Twój wizerunek musi zajmować od 70 do 80 % pełnego kadru. Kolor tła powinien być biały, jednolity - bez uczestnictwa osób trzecich, cieni oraz innych elementów. Twarz powinna być oświetlona równomiernie z obydwu stron - niedozwolone są odbicia światła na skórze lub włosach oraz cienie na twarzy. Kolor skóry na zdjęciu musi być naturalny. 

 

Twarz na fotografii do paszportu: 

Naturalny wyraz twarzy, zamknięte usta oraz odsłonięte brwi to elementy konieczne, aby zdjęcie zostało zaakceptowane przez urząd do którego składasz wniosek. Głowa musi być skierowana prosto w stronę aparatu, owal twarzy powinien być widoczny. Jeśli nosisz zarost, brodę lub wąsy i nie sprawia to problemu w rozpoznaniu Twojej osoby - możesz mieć je na zdjęciu. Chcąc uniknąć opcjonalnych problemów, proponujemy zgolić zarost przed wizyta w naszym salonie.

 

Wady wzroku: 

W przypadku gdy nosisz okulary bądź soczewki kontaktowe, możesz mieć je na zdjęciu. Musisz pamiętać o tym żeby Twoje oczy były dobrze widoczne, światło nie powinno odbijać się w szkłach a oprawki nie mogą zasłaniać brwi. Soczewki kontaktowe dobierz tak, aby nie zmieniały one naturalnego koloru oraz kształtu oczu. Gdy masz wrodzoną lub nabytą wadę wzroku, nie musisz zdejmować ciemnych okularów - nie zapomnij, aby do wniosku o paszport dołączyć orzeczenie o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności.

 

Nakrycie głowy:

Jeśli nakrycie głowy jest związane z Twoją religią, jest ono dozwolone podczas wykonywanie zdjęcia. Pamiętaj jednak o tym, że linia twarzy, brwi, oczy i usta muszą być widoczne. Do wniosku paszportowego konieczne będzie dołączenie zaświadczenia, które potwierdza przynależność do wspólnoty wyznaniowej (musi być ona zarejestrowana w Polsce).

Dzieci na zdjęciu do paszportu:

 

Dzieci do lat 5 obowiązują nieco zmienione zasady: oczy mogą być zamknięte, usta otwarte a wyraz twarzy może być nienaturalny (dziecko może się uśmiechać). Twarz nie powinna być zasłonięta włosami lub innymi elementami. Głowa musi być skierowana prosto, tło jasne i jednolite - bez osób trzecich w kadrze. W celu skupienia uwagi maluszków proponujemy zabrać na przykład ulubioną grzechotkę. Jeżeli dziecko jest starsze radzimy, aby przed przyjściem do salonu opowiedzieć mu dokąd idziecie, w jakim celu. Taka rozmowa bardzo pomaga podczas wizyty w AB Foto, mały model będzie zdecydowanie spokojniejszy i przejdzie to bezstresowo.

 

Odrzucone zdjęcie:

Najczęściej wniosek zostaje odrzucony przez zasłonięte brwi (oprawki okularów, grzywka, włosy). Jeśli chcesz uniknąć problemu w urzędzie, proponujemy zrezygnowanie z okularów w momencie wykonywania fotografii. 

 

Kwestie techniczne zdjęcia do paszportu: 
 

Wniosek o paszport musisz złożyć osobiście w urzędzie, wiąże się to z koniecznością pobrania Twoich odcisków palców przez urzędnika. Zabierz ze sobą jedno, kolorowe zdjęcie w wersji papierowej, jego rozmiar to 35 mm x 45 mm (szerokość x wysokość). Robiąc zdjęcie w jednym z naszych salonów nie musisz się martwić o wymiary i proporcje - przygotowujemy je zgodnie z wytycznymi.

 

Cena zdjęcia do paszportu:

Pewnie zastanawiasz się ile kosztuje ta usługa? Już odpowiadamy! Pakiet 4 zdjęć do paszportu w salonach ABFoto kosztuje 49,99 zł. Dodatkowy komplet zdjęć kosztuje 9,99 zł - warto pomyśleć nad tą propozycją pod kątem innych dokumentów lub podarowaniem ich swoim bliskim. Kto z nas nie nosi zdjęć w portfelu? Jeśli potrzebujesz zdjęcia w pliku elektronicznym, za dodatkowe 8,99 zł prześlemy Ci je mailowo.

 

Przed wizytą w naszym salonie:

Jak przygotować się przed wykonaniem zdjęcia? Odpowiadamy:

 1. przede wszystkim porządnie się wyspać,

 2. ułożyć fryzurę tak, aby nie zasłaniała brwi,

 3. dobrać ubiór wiedząc, że na zdjęciu widać tylko wycinek barków,

 4. jeśli masz ochotę zrób delikatny, podkreślający urodę make-up.

Znajdź najbliższy salon AB Foto w swojej okolicy:

 

SALONY AB FOTO, W KTÓRYCH WYDRUKUJESZ ZDJĘCIA DO PASZPORTU I INNYCH DOKUMENTÓW:

 

Nasze salony AB Foto, w których wydrukujesz zdjęcia do paszportu, są rozsiane na terenie całej Polski. Ekspresowe zdjęcia do paszportu wykonasz w takich miastach jak: BiałystokGdańskJastrzębie-ZdrójKatowiceKielceKrakówLublinŁódźOlsztynRzeszówSzczecinToruńWarszawa i Wrocław.


Zapraszamy!


 • rzetelna firma
 • forbes2015
 • forbes2014
 • PFR_wsparcie
 • forbes2013
 • gepard biznesu
 • gazele biznesu
 • szkoly