Obiektyw OM SYSTEM M.Zuiko Digital ED 90 mm f/3.5 Macro IS Pro | Kup i zaoszczędź – cashback do 2500 zł!
0
towar niedostępny
Tymczasowo niedostępny
Opis
OM SYSTEM M.Zuiko Digital ED 90 mm f/3.5 Macro IS Pro - obiektyw makro o 2-krotnym powiększeniu
OM SYSTEM M.Zuiko Digital ED 90 mm f/3.5 Macro IS Pro to wyjątkowy teleobiektyw makro, stworzony do fotografowania z bardzo dużym powiększeniem. W połączeniu z aparatem OM zapewnia ekwiwalent ogniskowej 180 mm i maksymalne powiększenie 2:1, umożliwiając wykonywanie imponujących zbliżeń w skali dwukrotnie większej niż w rzeczywistości. W połączeniu z wysokiej klasy optyką, dokładnym AF i intuicyjnym mechanizmem ręcznego ustawiania ostrości oraz optyczną stabilizacją obrazu IS jest wszechstronnym instrumentem do fotografowania z ręki, a uszczelniona konstrukcja IP53 sprawia, że może być bezpiecznie używany w każdych warunkach pogodowych.

OM SYSTEM M.Zuiko Digital ED 90 mm f/3.5 Macro IS Pro - wysokiej klasy optyka makro
Tor optyczny obiektywu OM SYSTEM M.Zuiko Digital ED 90 mm f/3.5 Macro IS Pro wykorzystuje 18 elementów ustawionych w 13 grupach, w tym 4 soczewki ze szkła ED, 2 z Super ED, 1 HR i 1 Super HR. Zastosowanie soczewek o bardzo niskiej dyspersji i wysokim współczynniku załamania światła pozwoliło do minimum zredukować aberrację oraz uzyskać imponującą detaliczność obrazu i wierne odwzorowanie kolorów. Konstrukcja optyczna została zoptymalizowana pod kątem tłumienia aberracji chromatycznych przy minimalnych odległościach ogniskowania, co zapewnia bardziej realistyczne i szczegółowe odwzorowanie. Powłoka antyrefleksyjna ZERO (Zuiko Extra-low Reflection Optical) skutecznie tłumi flarę i odbicia aby uzyskać wysoki kontrast i klarowność zdjęć podczas pracy w silnym oświetleniu. Całość uzupełnia zaokrąglona przysłona o 7 listkach wpływająca na naturalną plastykę i miękki efekt bokeh.

Obiektyw OM SYSTEM M.Zuiko Digital ED 90 mm - makro na poważnie
OM SYSTEM M.Zuiko Digital ED 90 mm f/3.5 Macro IS Pro oferuje maksymalną skalę odwzorowania 2x (co odpowiada współczynnikowi 4x dla aparatów pełnoklatkowych). Z dwukrotnym powiększeniem obiektyw ten może odwzorować nawet mikroskopijne obiekty z odwzorowaniem większym niż rzeczywiste, co czyni go idealnym do podkreślenia szczegółów obiektów takich jak części kwiatów, owady, monety czy detale urządzeń.
Minimalna odległość ogniskowania w trybie Super Macro wynosi 22.4 cm, co przekłada się na odległość roboczą około 7 cm od przedniej soczewki obiektywu. Potrzebujesz więcej? Dodaj opcjonalny telekonwerter MC-14 lub MC-20 i zwiększ maksymalne powiększenie do imponujących 2,8x lub 4x.

OM SYSTEM M.Zuiko Digital ED 90 mm f/3.5 Macro - AF dla makrofotografii
OM SYSTEM M.Zuiko Digital ED 90 mm f/3.5 Macro IS Pro może pochwalić się wyjątkowo dokładnym mechanizmem AF, doskonale dopasowanym do wymagań makrofotografii. System autofokusa MSC (Movie & Still Compatible) zapewnia wysoką powtarzalność rezultatów, pracuje szybko i cicho.
Konstrukcja mechaniczna pozwala też na błyskawiczne przejście na manualne sterowanie ostrością. Mechanizm w ustawieniu MF odsłania oznaczenia powiększenia i odległości ogniskowania na tubusie obiektywu. Budowa IF z wewnętrznym ogniskowaniem wykorzystuje ruch 2 grup soczewek ogniskujących, zachowują niezmienną długość obiektywu podczas użytkowania oraz zwiększoną czułość mechanizmu ogniskowania.

OM SYSTEM M.Zuiko Digital ED 90 mm f/3.5 Macro IS Pro - Focus Stacking dla większej głębi ostrości
Przy bliskich odległościach ogniskowania warto skorzystać z funkcji Focus Stacking, w której aparat automatycznie wykonuje do 15 zdjęć przesuwając punkt AF, a następnie łączy serię klatek w jedno ujęcie z maksymalną głębią ostrości, co ułatwia tworzenie doskonałych zdjęć makro przy optymalnie dobranym otworze przysłony.

M.Zuiko Digital ED 90 mm f/3.5 Macro IS Pro - skuteczna stabilizacja IS
Optyczna stabilizacja obrazu IS skutecznie redukuje drgania, aby zapewnić ostrzejszy obraz podczas fotografowania z ręki. W połączeniu z aparatami wyposażonymi w system stabilizacji matrycy, dostępny jest tryb Sync IS, w którym oba układy działają jednocześnie dla osiągnięcia 5-osiowej stabilizacji o skuteczności do 7EV.

Specyfikacja
| Typ obiektywu | Stałoogniskowy |
| Mocowanie obiektywu | Micro 4/3 |
| Format matrycy | 4/3 |
| Zakres ogniskowej | 90 mm |
| Przysłona | f/3.5 |
| Minimalny zakres ustawienia ostrości | 25 cm, 22.4 cm (w trybie Super Macro) |
| Regulacja ostrości | Automatyczna, manualna |
| Konstrukcja optyczna | 18 elementów w 13 grupach |
| Stabilizacja | Tak |
| Średnica filtra | 62 mm |
| Kolor | Czarny |
| Wymiary | 136 x 69,8 mm (długość x średnica) |
| Waga | 453 g |
| Kod sklepu (SKU) | V335150BW000 |
| Kod EAN | 4545350053925 |
| Gwarancja | 24 miesiące (gwarancja producenta) |






Dodanie opinii nie wymaga rejestracji w sklepie internetowym AB Foto. Nie weryfikujemy, czy opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Opinie są moderowane.