Obiektyw OM SYSTEM M.Zuiko Digital ED 12-40mm f/2.8 Pro II
0
towar niedostępny
Tymczasowo niedostępny
Opis
OM SYSTEM M.Zuiko Digital ED 12-40mm f/2.8 Pro II - poręczny, jasny, profesjonalny
Poznaj OM SYSTEM M.Zuiko Digital ED 12-40mm f/2.8 Pro II - wyjątkowy, lekki i mały standardowy obiektyw zmiennoogniskowy, który szybko stanie się Twoim ulubionym instrumentem. Z pancerną obudową z certyfikatem IP53, uniwersalnym zakresem ogniskowych, od szerokiego kąta po krótkie tele (24-80mm z aparatami Mikro 4/3), zdjęciami makro i wybitną jakością obrazu jest fantastycznym wyborem dla dynamicznych fotografów i operatorów wideo.

Obiektyw OM SYSTEM 12-40mm f/2.8 Pro II - super szybki AF
Poręczny obiektyw M.Zuiko Digital ED 12-40mm f/2.8 Pro II wyposażono w dokładny i ekstremalnie szybki układ AF. System autofokusa MSC (Movie & Still Compatible) pracuje praktycznie bezgłośnie, z płynnością idealnie dobraną do nagrywania wideo. Największym atutem MSC jest niewiarygodnie szybka praca. W połączeniu z aparatem OM-1 obiektyw jest w stanie skutecznie ustawiać ostrość przy prędkości zdjęć seryjnych 50 klatek na sekundę! Przy profesjonalnych produkcjach filmowych często wykorzystuje się manualne ogniskowanie. Nagrywając z M.Zuiko Digital ED 12-40mm f/2.8 Pro II wystarczy lekko przesunąć pierścień ostrości.

OM SYSTEM M.Zuiko Digital ED 12-40mm f/2.8 Pro II - wybitny obraz
Poręczny obiektyw M.Zuiko Digital ED 12-40mm f/2.8 Pro II zapewni wybitną jakość obrazu, godną najlepszych konstrukcji stałoogniskowych. Konstrukcja optyczna składa się z 14 soczewek w 9 grupach, wśród których znajdziemy mnóstwo elementów wykonanych ze szlachetnych gatunków szkła o specjalnych właściwościach. Dwa elementy ED (o bardzo niskiej dyspersji), dwie soczewki asferyczne, jedna DSA (podwójnie super asferyczna), jeden element asferyczny EDA o bardzo niskiej dyspersji, jeden element HD oraz dwa HR (o wysokim współczynniku załamania światła) skutecznie minimalizują aberracje, dystorsję, przyczyniając się wysokiej ostrości obrazu, wyrazistości i naturalnego odwzorowania kolorów. Przy korzystaniu z funkcji Live Composite i zdjęciach z HDR nieoceniona będzie autorska powłoka przeciwodblaskowa Zero (Zuiko Extra-low Reflection Optical), która eliminuje refleksy i flarę, pozytywnie wpływając na klarowność i kontrast.

Obiektyw M.Zuiko Digital ED 12-40mm f/2.8 Pro II - skup się na detalu
Podejdź bliżej z obiektywem M.Zuiko Digital ED 12-40mm f/2.8 Pro II. Fotografuj z odległości 20cm z powiększeniem 0.3x (odpowiednik 0.6x dla matrycy pełnoklatkowej). Teraz w każdej chwili możesz odkrywać piękno drobnych przedmiotów.

Obiektyw OM.Zuiko Digital ED 12-40mm - światło F2.8
Stały maksymalny otwór przysłony f/2.8 otwiera przed Tobą mnóstwo możliwości. Z M.Zuiko Digital ED 12-40mm f/2.8 Pro II możesz pracować przy słabym oświetleniu bez konieczności stosowania wysokich czułości ISO. Odkrywaj piękno zdjęć i filmów z płytką głębią ostrości i malowniczym efektem bokeh. Korzystaj z funkcji Focus Stacking, aby bez statywu zrobić doskonałe zdjęcia makro.

Obiektyw OM SYSTEM 12-40mm f/2.8 Pro II - pewność i bezpieczeństwo
Obiektyw OM SYSTEM M.Zuiko Digital ED 12-40mm f/2.8 Pro II razem z aparatem OM-1 tworzy wyjątkowo solidny zestaw, który sprosta każdemu wyzwaniu. Zdjęcia w zacinającym deszczu czy śniegu, pył i kurz pustynnego traktu - niezawodna konstrukcja uszczelniona przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi zapewnia sprawne obiektywu. Certyfikat odporności IP53 potwierdza, że możesz się skupić wyłącznie na poszukiwaniach wspaniałych ujęć. Nie musisz nawet pamiętać o filtrach, przednia soczewka posiada specjalną powłoką fluorową ułatwiającą czyszczenie.

Specyfikacja
| Typ obiektywu | Zmiennoogniskowy |
| Mocowanie obiektywu | Micro 4/3 |
| Format matrycy | 4/3 |
| Zakres ogniskowej | 12-40mm |
| Przysłona | f/2.8 |
| Minimalny zakres ustawienia ostrości | 20 cm |
| Regulacja ostrości | Automatyczna, manualna |
| Konstrukcja optyczna | 14 elementów w 9 grupach |
| Stabilizacja | Nie |
| Średnica filtra | 62 mm |
| Dołączone akcesoria | Osłona obiektywu |
| Kolor | Czarny |
| Wymiary | 84 x 69,9 mm (średnica, długość) |
| Waga | 382 g |
| Kod sklepu (SKU) | V335030BW000 |
| Kod EAN | 4545350053727 |
| Gwarancja | 24 miesiące (gwarancja producenta) |






Dodanie opinii nie wymaga rejestracji w sklepie internetowym AB Foto. Nie weryfikujemy, czy opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Opinie są moderowane.