Obiektyw FujiFilm Fujinon XF 8 mm f/3.5 R WR
0
towar niedostępny
Dostępny
Opis
FujiFilm Fujinon XF 8 mm f/3.5 R WR - obiektyw ultraszerokokątny
FujiFilm Fujinon XF 8 mm f/3.5 R WR to wyjątkowy obiektyw ultra szerokokątny przeznaczony dla aparatów Fuji z sensorem w formacie APS-C. Oferuje ekstremalny kąt widzenia, sięgający 121°, znakomitą rozdzielczość i minimalny poziom zniekształceń rozszerzając kreatywne możliwości fotografów i vlogerów. Atutami XF 8 mm f/3.5 R WR są także zaawansowana konstrukcja rektalinearna z wewnętrznym ogniskowaniem IF, szybkim układem autofocusa i zminimalizowanym efektem oddychania, oraz w pełni uszczelniona kompaktowa obudowa.
FujiFilm Fujinon XF 8 mm f/3.5 R WR - kąt widzenia 121°
Odkrywaj na nowo świat! Pole widzenia obiektywu Fujinon XF 8 mm f/3.5 R WR wynosi aż 121 stopni po przekątnej, możesz uchwycić wyraźnie szerszą perspektywę niż ludzkie oko. Zaskocz odbiorców wyjątkowymi, pełnymi dynamiki kadrami.
FujiFilm Fujinon XF 8 mm f/3.5 R WR - perfekcyjny obraz bez dystorsji
Wyjątkowe możliwości obrazowania Fujinon XF 8 mm f/3.5 R WR pozwolą rozwinąć skrzydła najnowszym aparatom FujiFilm z matrycami X-Trans o rozdzielczości 40 Mpix, takimi jak X-T5 czy X-H2. Konstrukcja rektalinearna (o skorygowanej dystorsji beczkowej) minimalizuje zniekształcenia geometryczne, zapewniając, że linie na obrazach pozostaną proste - XF 8 mm f/3.5 R WR doskonale odnajdzie się więc przy zdjęciach architektury.
Układ optyczny zawiera 12 soczewek w 9 grupach. Trzy elementy asferyczne kontrolują zniekształcenia, krzywiznę pola i aberracje sferyczne, aby zniwelować dystorsję i poprawić ostrość na całej powierzchni kadru. Dwa elementy ED redukują aberrację chromatyczną, dla osiągnięcie doskonałej przejrzystości i wierności kolorów. Odpowiednie rozmieszczenie soczewek asferycznych i ED skutkuje nie tylko doskonałymi właściwościami optycznymi, ale pozwoliło zachowanie niskiej wagi i kompaktowych rozmiarów tubusu.
FujiFilm Fujinon XF 8 mm f/3.5 R WR - powłoki Super EBC
Skuteczna ochrona przed refleksami to kluczowa cecha obiektywu ultra szerokokątnego o kącie widzenia sięgającym aż 121°. Powierzchnie soczewek Fujinon XF 8 mm f/3.5 R WR pokryto opracowaną przez FujiFilm powłoką Super EBC, która pozwala uzyskać krystalicznie ostry obraz, znakomity kontrast i do minimum redukuje ryzyko pojawienia się odbić i flary, nawet gdy w kadrze znajdzie się silne źródło światła.
Fujinon XF 8 mm f/3.5 R WR - piekielnie szybki autofocus
FujiFilm Fujinon XF 8 mm f/3.5 R WR wyposażono w skuteczny układ AF oparty na silniku krokowym. Dodatkowo konstrukcja z wewnętrznym ogniskowaniem IF i typowy dla optyki ultra szerokokątnej niewielki dystans przemieszczenia elementów ogniskujących wpływają na zjawiskowo szybkie działanie systemu autofokusa, który potrafi ustawić ostrość w 0,02 sekundy. Konstruktorzy Fuji praktycznie wyeliminowali efekt oddychania obiektywu, co pozwoli zachować doskonałą spójność kadrów podczas nagrywania wideo. A jeśli zapragniesz uchwycić całość ujęcia w pełnej ostrości wystarczy ustawić odległość na 36 cm przy przysłonie f/8 - teraz wszystko przed Tobą będzie ostre, od minimalnej odległości ogniskowania aż do nieskończoności.

FujiFilm Fujinon XF 8 mm f/3.5 R WR - odporny na przygodę
Obiektyw FujiFilm Fujinon XF 8 mm f/3.5 R WR nie przestraszy się nawet najtrudniejszych wyzwań. Pancerny korpus obiektywu został w większości wykonany z metalu, a 10 uszczelek zabezpiecza wnętrze przed wilgocią, kurzem i pyłem oraz niskimi temperaturami do -10°C. Przednia soczewka otrzymała specjalną powłokę fluorową, która chroni przed wodą, tłuszczem, brudem i smugami. Gwint o popularnej średnicy 62 mm pozwala na łatwe mocowanie filtrów, takich jak ND lub polaryzacyjne. W zestawie nie zabrakło także profilowanej osłony przeciwsłonecznej.

Specyfikacja
| Typ obiektywu | Stałoogniskowy |
| Mocowanie obiektywu | FujiFilm X |
| Format matrycy | Tylko APS-C |
| Zakres ogniskowej | 8 mm |
| Przysłona | f/3.5 |
| Minimalny zakres ustawienia ostrości | 18 cm |
| Regulacja ostrości | Automatyczna, manualna |
| Konstrukcja optyczna | 12 elementów w 9 grupach |
| Stabilizacja | Nie |
| Średnica filtra | 62 mm |
| Kolor | Czarny |
| Wymiary | 52,8 x 68 mm |
| Waga | 215 g |
| Kod sklepu (SKU) | 16797760 |
| Kod EAN | 4547410493856 |
| Gwarancja | 12 miesięcy (gwarancja producenta) |






Dodanie opinii nie wymaga rejestracji w sklepie internetowym AB Foto. Nie weryfikujemy, czy opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Opinie są moderowane.