towar niedostępny
Dostępny
Opis
Mikrofon Rode VideoMic Rycote
Rode VideoMic Rycote to wysokiej jakości monofoniczny mikrofon kondensatorowy o charakterystyce super-kardioidalnej, przeznaczony do współpracy z wysokiej klasy kamerami video i aparatami typu VDSLR. Zastosowanie zewnętrznego mikrofonu wyraźnie poprawia jakość rejestrowanego dźwięku w stosunku do wbudowanego mikrofonu aparatu.

Wszechstronny!
Mikrofon Rode VideoMic Rycote jest opary na wysokoczułej kapsule kardioidalnej 1/2″. Tył obudowy mikrofonu zawiera przełącznik zasilania i filtra górnoprzepustowego przy 80 Hz, który został stworzony w celu usuwania szumu generowanego przez klimatyzatory, ruch uliczny i inne niepożądane źródła zakłóceń niskich częstotliwości. Regulator wzmocnienia -10dB / -20dB pozwala na redukcję czułości mikrofonu, przystosowując go do nagrywania głośnych źródeł dźwięku, takich jak muzyka na żywo, wydarzenia sportowe czy sporty motorowe. Zasilanie mikrofonu realizowane jest za pomocą baterii 9V.
Skuteczny system antywstrząsowy Rycote Lyre
Kolejną nowością jest zintegrowane mocowanie antywstrząsowe Rycote Lyre, które oddziela kapsułę i elektronikę VideoMic Rycote od stopki i zapewnia izolację, od zewnętrznych czynników fizycznych, które mogą wywoływać niechciane dźwięki i wibracje w mikrofonie. Mocowanie Lyre skonstruowane jest z jednoczęściowego, trwałego termoplastiku i zapewnia lepsze zawieszenie akustyczne niż tradycyjne rozwiązania elastyczne i nigdy się nie zużywa, nie ugina ani nie łamie.
Doskonały do lustrzanek
Dzięki swojej ergonomicznej formie VideoMic Rycote jest idealnym partnerem dla lustrzanek, bezlusterkowców i kamer konsumenckich. Solidny przewód połaczeniowy, oraz ulepszona piankowa osłoną przeciwwietrzna, pozwalają na optymalną separację akustyczną od kamery i zapewnia znacznie mniejsze przenoszenie szumów i wyższą czułość.
Solidna konstrukcja
Obudowę Rode VideoMic Rycote wykonano z wysokogatunkowego tworzywa ABS. Montaż urządzenia na aparacie lub kamerze umożliwia zimna stopka kompatybilna ze standardowymi sankami lampy błyskowej. Wbudowane mocowanie statywowe 3/8” pozwala zamocować mikrofon także na statywach, wysięgnikach i innych mocowaniach fotograficznych.
Specyfikacja
| Przeznaczenie | Kamery i aparaty |
| Rodzaj przetwornika | Pojemnościowy |
| Charakterystyka kierunkowości | Kardioidalna |
| Rodzaj łączności | Przewodowa |
| Pasmo przenoszenia | 40 Hz - 20 kHz |
| Czułość | -38,0dB, 1 V/Pa (12,60 mV przy 94 dB SPL) +/- 2 dB dla 1 kHz |
| Impedancja | 200 Om |
| Poziom ciśnienia akustycznego | 134 dB SPL (dla 1 kHz, 1% THD przy obciążeniu 1 KΩ) |
| Szumy | 20dB-A, A-ważone |
| Rozmiar membrany | 0.50″ |
| Zakres dynamiki | 114 dB |
| Złącza | Minijack 3,5 mm (1 szt) |
| System mocowania | Gwint 3/8" |
| Zasilanie | bateria 9V |
| Kolor | Czarny |
| Wymiary | 250 x 65 x 102 mm |
| Waga | 176 g |
| Dodatkowe informacje | Prosta instalacja typu Plug and Play, ulepszona piankowa osłona przeciwwietrzna, aktywna elektronika: konwerter impedancji JFET |
| Akcesoria dodatkowe | Osłona przeciwwietrzna, uchwyt mikrofonowy |
| Kod sklepu (SKU) | RODEVIDMIRYC |
| Kod producenta (EAN) | 698813002900 |
| Gwarancja | 24 miesiące (gwarancja producenta) |






Dodanie opinii nie wymaga rejestracji w sklepie internetowym AB Foto. Nie weryfikujemy, czy opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Opinie są moderowane.