Mikrofon pojemnościowy Saramonic SR-VM4 do aparatów i kamer
0
towar niedostępny
Tymczasowo niedostępny
Opis
Super-kardioidalny mikrofon dla bezlusterkowca
Saramonic SR-VM4 to ciekawy mikrofon kondensatorowy typu shotgun o charakterystyce super-kardioidalnej, który przechwytuje dźwięk kierunkowo, z pola przed kamerą, niwelując niepożądane odgłosy z otoczenia. Prosta obsługa, możliwość konfiguracji ustawień audio (wzmocnienie i filtr dolnoprzepustowy) i doskonała jakość dźwięku sprawiają, że jest to jedna z najciekawszych propozycji w tym segmencie cenowym. Mikrofon posiada zintegrowany przewód o spiralnej konstrukcji, zakończony prostokątną wtykiem mini Jack 3.5 mm TRS, który można podłączyć do gniazda wejściowego mikrofonu większości aparatów, kamer i przenośnych rejestratorów dźwięku.
Filtr Low Cut
W razie potrzeby możesz ustawić przełącznik zasilania w pozycji aktywującej filtr dolnoprzepustowy o częstotliwości odcięcia 75 Hz, który zwiększy czytelność dialogów poprzez zminimalizowanie dźwięków o niskiej częstotliwości.
Saramonic SR-VM4 - wygodna kontrola wzmocnienia
Użyj przełącznika wzmocnienia i wybierz jedną z wartości -10, 0, lub +20 dB, aby odpowiednio ustawić poziom wyjściowy mikrofonu. Ustawienie -10 dB jest idealne do nagrywania głośnych źródeł, takich jak muzyka na żywo, sporty motorowe i wywiady z bliskiej odległości. Pozycja +20 dB pozwala na zmniejszenie poziomu układu wzmacniającego aparatu, co pomaga zredukować ilość szumów generowanych przez jego obwody audio.

System tłumiący drgania
Korpus SR-VM4 wykonano z solidnego i trwałego tworzywa sztucznego. Wygodny montaż mikrofonu na aparacie lub kamerze umożliwia zimna stopka z blokadą, kompatybilna ze standardowymi sankami lampy błyskowej. Gwint statywowy 1/4” pozwala zamocować mikrofon także na statywach, głowicach, uchwytach i klatkach. Mocowanie mikrofonu wyposażone zostało w system tłumiący wibracje i rezonanse spowodowane ruchami kamery.
Zasilanie za pomocą 2 baterii AA
Wystarczy włożyć dwa ogniwa AA do komory baterii mikrofonu, aby zasilać SR-VM4 przez 720 godzin. Gdy mikrofon jest włączony, wskaźnik LED świeci na zielono. Jeśli poziom naładowania baterii będzie niski, dioda zaświeci się na czerwono.
Dwie osłony do wyboru
W komplecie z mikrofonem SR-VM4 dostajesz dwie osłony przeciwwietrzne - piankową do użytku wewnątrz pomieszczeń oraz futrzaną osłonę typu deadcat, która wyjątkowo skutecznie tłumi odgłosy powodowane przez silny wiatr.
Specyfikacja
| Przeznaczenie | Kamery i aparaty |
| Rodzaj przetwornika | Pojemnościowy |
| Charakterystyka kierunkowości | Superkardioidalna |
| Rodzaj łączności | Przewodowa |
| Pasmo przenoszenia | 20 - 20kHz |
| Czułość | -32 ± 3 dB (0 dB = 1 V/Pa, @1 KHz) |
| Impedancja | 50Ω |
| Szumy | Stosunek sygnału od szumu: 80 dB |
| Złącza | mini Jack 3.5 mm TRS |
| System mocowania | Gwint 1/4" |
| Zasilanie | 2 x baterie typu AA |
| Kolor | Czarny |
| Wymiary | 239 x 108 x 54 mm |
| Waga | 141 g |
| Dodatkowe informacje | Kontrola głośności: -10 dB / 0 dB / +20 dB, filtr górnoprzepustowy: 75 Hz, czas pracy na baterii: 720 godzin |
| Akcesoria dodatkowe | Osłona piankowa, osłona typu deadcat |
| Kod sklepu (SKU) | SR2358 |
| Kod producenta (EAN) | 6971008025156 |
| Gwarancja | 24 miesiące (gwarancja producenta) |






Dodanie opinii nie wymaga rejestracji w sklepie internetowym AB Foto. Nie weryfikujemy, czy opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Opinie są moderowane.