towar niedostępny
Tymczasowo niedostępny
Opis
Mikrofon pojemnościowy Boya BY-MM1+
Model BOYA BY-MM1+ został wykonany z lekkiego aluminium i jest rozwinięciem cieszącego się dużą popularnością i pozytywnymi ocenami modelu BY-MM1. Posiada cechy pierwowzoru, a oprócz tego został wyposażony w dodatkowe funkcje, dzięki którym rejestruje dźwięk w lepszej jakości, umożliwia kontrolę w trakcie pracy, a także lepiej tłumi przypadkowe drgania wynikające, chociażby z ruchu operatora. Sprawdzi się przy rejestracji amatorskich i półprofesjonalnych nagrań. Niewielką wagę zawdzięcza membranie wykonanej z cienkiej folii, która wiernie przetwarza impulsy i równomiernie przenosi szerokie pasmo częstotliwości.
Szerokie spektrum kompatybilności bez dodatkowych nakładek
Model Boya BY-MM1+ współpracuje z szeroką gamą urządzeń: od smartfonów, tabletów czy komputerów, po aparaty bezlusterkowe, lustrzanki, kamery video i inne rejestratory dźwięku. Mikrofon można połączyć za pomocą jednego z dwóch, dołączonych do kompletu, kabli mini jack 3,5 mm. Przewód TRS dedykowany jest do pracy z aparatami i kamerami video, natomiast kabel TRRS łączy mikrofon ze smartfonami lub tabletami. Takie rozwiązanie redukuje konieczność stosowania dodatkowych adapterów oraz sterowników i działa na zasadzie Plug & Play. Mikrofon może być zamontowany bezpośrednio na aparacie ze stopką ISO, w innych uchwytach typu zimna stopka lub na statywie z trzonem 1/4 cala.
Gniazdo słuchawkowe z odsłuchem
Nowością zastosowaną w mikrofonie Boya BY-MM1+ jest wyposażenie go w gniazdo słuchawkowe, umożliwiające odsłuch i kontrolę rejestrowanego materiału. Aby móc skorzystać z tej opcji należy użyć aplikacji z opcją monitoringu. Odsłuch przydaje się zwłaszcza w sytuacji, gdy mikrofon jest podpięty do smartfona poprzez port słuchawkowo-mikrofonowy. Mikrofon w stosunku do poprzednika charakteryzuje się lepszą jakością dźwięku oraz niższym poziomem szumów. Na plus wypada również inaczej zaprojektowany uchwyt montażowy – to antywstrząsowy gwint Rycote Lyre, który minimalizuje niechciane dźwięki, powstające przy poruszeniu aparatu czy kamery. Mikrofon jest zasilany bezpośrednio z urządzenia, z którym pracuje, więc nie wymaga użycia baterii. Synchronizacja nie obciąża sprzętu ze względu na niski pobór mocy i pozwala na tworzenie długich nagrań. W zestawie znajduje się: mikrofon BY-MM1+, uchwyt Rycote Lyre z zimną stopką, osłona przeciwwietrznam, kabel mini jack 3,5 mm TRS na TRRS, kabel mini jack 3,5 mm TRS na TRS, etui.
Specyfikacja
| Przeznaczenie | Kamery i aparaty |
| Rodzaj przetwornika | Elektretowy |
| Charakterystyka kierunkowości | Kardioidalna |
| Rodzaj łączności | Przewodowa |
| Pasmo przenoszenia | 20 Hz - 18 kHz |
| Czułość | -38 dB |
| Szumy | 78 dB |
| Złącza | Jack TRRS 3,5 mm (1 szt.), Jack TRS 3,5 mm (1 szt.) |
| System mocowania | Gwint 1/4" |
| Kolor | Czarny |
| Wymiary | 26 × 100 mm |
| Waga | 60 g |
| Dodatkowe informacje | Metalowa konstrukcja, mocowanie Rycote Lyre, monitorowanie dźwięku, prosta instalacja typu Plug and Play, uchwyt antywstrząsowy wyjście słuchawkowe |
| Akcesoria dodatkowe | Etui, Instrukcja obsługi, kabel Jack 3.5 mm, kabel miniJack TRRS 3.5 mm - miniJack TRS 3.5 mm, osłona przeciwwietrzna, uchwyt |
| Kod sklepu (SKU) | BY-MM1+ |
| Kod producenta (EAN) | 6971008025354 |
| Gwarancja | 24 miesiące (gwarancja producenta) |






Dodanie opinii nie wymaga rejestracji w sklepie internetowym AB Foto. Nie weryfikujemy, czy opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Opinie są moderowane.