towar niedostępny
Tymczasowo niedostępny
Opis
Lornetka Olympus 8x42 EXPS I - powiększenie 8x i jasny pryzmat BaK‑4
Lornetka Olympus 8x42 EXPS I o konstrukcji porropryzmatycznej i współczynniku powiększenie 8x świetnie sprawdzi się zarówno na koncercie, stadionie, jak i w astronomii czy w obserwacjach fauny i flory. Dzięki wielu zaawansowanym rozwiązaniom oferuje wyjątkową jakość obserwacji w niezwykle przystępnej cenie. Układ porro‑pryzmatyczny z najwyższej jakości pryzmatem BaK‑4 o wysokim indeksie zapewnia jasny i szczegółowy obraz w całym polu widzenia. W konstrukcji lornetki zastosowano układ optyczny składający się z 7 szklanych elementów umieszczonych w 5 grupach. Dzięki wykorzystaniu elementów asferycznych uzyskano plastyczny i wolny od zniekształceń obraz, a wielowarstwowe powłoki UV zwiększają komfort obserwacji, nawet w najbardziej słoneczne dni.
Lornetka Olympus 8x42 EXPS I - ergonomiczna obudowa
Solidny, ergonomiczny korpus lornetki Olympus 8x42 EXPS I został pokryty przyjemnym w dotyku gumowanym tworzywem, co zapewnia wysoki komfort użytkowania, zarówno w upalne, jak i mroźne dni. Szerokie pokrętło ogniskowania ułatwia ustawianie ostrości, nawet gdy nosisz rękawiczki. Dzięki dużemu odsunięciu źrenicy wyjściowej nawet osoby noszące okulary z łatwością obejmą wzrokiem całe pole widzenia, dostępna jest też regulacja korekcji dioptrażu o szerokim zakresie ponad +/- 2. Poręczne wymiary i niska waga sprawiają, że model 8x42 EXPS fantastycznie nadaje się na długie wycieczki. W zestawie otrzymasz wszystko, co jest niezbędne do rozpoczęcia obserwacji: pasek na szyję, solidny futerał i dekielki ochronne okularów.
Dane techniczne
- Typ: porro‑pryzmatyczny
- Powiększenie: 8x
- Pryzmaty BaK4 o wysokim indeksie
- Średnica obiektywu: 42mm
- Średnica źrenicy wyjściowej: 5.3mm
- Zakres rozstawu źrenic: 60-70mm
- Wielowarstwowe powłoki UV
- Rzeczywiste pole widzenia: 6.5°
- Pozorne pole widzenia: 52°
- Liniowe pole widzenia z odległości 100 m: 11.4 m
- Jasność względna: 27.6
- Minimalna odległość ogniskowania: 5 m
- Zakres korekcji dioptrii: ponad +/- 2 dla 1m
- Konstrukcja optyczna: 7 elementów / 5 grup
- Parametr "długiego oka": 18.1 mm
- Waga:780 g
- Wymiary: 130 x 187 x 57 mm
- Zalecane zastosowania: astronomia, obserwacja ptaków, przyroda, podróże
Specyfikacja
| Kolor dominujący | Czarny |
| Powiększenie | 8x |
| Średnica obiektywu | 42 mm |
| Kątowe pole widzenia | 6.5° |
| Średnica źrenicy wyjściowej | 5.25 mm |
| Min. odległość ust. ostrości | 4 m |
| Stabilizacja | Nie |
| Wodoodporność | Nie |
| Odporność na zaparowanie | Nie |
| Wypełnienie azotem / argonem | Nie |
| Mocowanie statywu | Tak |
| Wymiary | 187 x 130 x 57 mm |
| Waga | 780 g |
| Kod sklepu (SKU) | 18793 |
| Kod EAN | 050332133846 |
| Gwarancja | 24 miesiące (gwarancja producenta) |






Dodanie opinii nie wymaga rejestracji w sklepie internetowym AB Foto. Nie weryfikujemy, czy opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Opinie są moderowane.