towar niedostępny
Tymczasowo niedostępny
Opis
Lornetka Nikon Monarch 5 16x56 - dla zapalonych obserwatorów
Nikon Monarch 5 16x56 to najwyższej klasy lornetka z pryzmatami dachowymi. Powiększenie 16x, obiektywy o średnicy 56 mm i soczewki ze szkła ED zapewniają znakomity, klarowny i jasny obraz nawet w najtrudniejszych warunkach. Lornetka Nikon Monarch 5 16x56 została skonstruowana dla najbardziej ekstremalnych obserwacji w terenie. Jest wypełniona azotem, wodoodporna, mgłoodporna i praktycznie niepodatna na uszkodzenia.

Lornetka Nikon Monarch 5 16x56 - optyka z soczewkami ED
Lornetka Nikon Monarch 5 16x56 z pryzmatami dachowymi i obiektywami o średnicy 56 mm zapewnia ostry, jasny obraz o powiększeniu 16x. Wszystkie soczewki i pryzmaty pokryte są wielowarstwowymi powłokami antyodblaskowymi. Szkło ED (o superniskiej dyspersji), odblaskowa lustrzana powłoka dielektryczna i powłoka korygująca przesunięcia fazowe gwarantują, że w każdych okolicznościach ujrzysz perfekcyjny obraz, będący wiernym odzwierciedleniem rzeczywistości. We wszystkich soczewkach i pryzmatach zastosowano ekologiczne szkło bez domieszki arsenu i ołowiu.

Lornetka Monarch 5 16x56 - znakomite pole widzenia, także w okularach
Niewątpliwym atutem lornetki Nikon Monarch 5 16x56 jest duże odsunięcie źrenicy wyjściowej (16.4 mm), co wpływa na pelną swobodę obserwacji w okularach. Wielostopniowo regulowane obrotowo-przesuwne gumowe muszle możesz schować lub wysunąć do odpowiedniej pozycji, gdy nie korzystasz z okularów.

Lornetka Nikon Monarch 5 16x56 - na ekstremalne obserwacje
Nikon Monarch 5 16x56 to zaawansowana konstrukcja, opracowana dla bezpiecznej pracy w najbardziej wymagających sytuacjach. Pokryty gumą korpus wykonano z poliwęglanu wzmocnionego włóknem szklanym, wypełniono azotem i uszczelniono O-ringiami, dzięki czemu lornetka jest wodoodporna (wytrzymuje zanurzenie w wodzie na głębokości 1 metra przez 10 minut) oraz odporna na wewnętrzne zaparowanie podczas ekstremalnych zmian temperatury i wilgotności. Do kompletu dołączono wygodny pasek na szyję, etui oraz adapter, który umożliwia łatwe zamontowanie lornetki Monarch na statywie lub innym systemie nośnym w celu korzystania z niej bez użycia rąk.

Specyfikacja
| Kolor dominujący | Czarny |
| Powiększenie | 16x |
| Średnica obiektywu | 56 mm |
| Kątowe pole widzenia | 4.1° |
| Średnica źrenicy wyjściowej | 3.5 mm |
| Min. odległość ust. ostrości | 5 m |
| Stabilizacja | Nie |
| Wodoodporność | Tak |
| Odporność na zaparowanie | Tak |
| Wypełnienie azotem / argonem | Tak |
| Mocowanie statywu | Tak |
| Wymiary | 199 x 146 x 67 mm |
| Waga | 1230 g |
| Kod sklepu (SKU) | BAA836SA |
| Kod EAN | 4571137586294 |
| Gwarancja | 24 miesiące (gwarancja producenta) |






Dodanie opinii nie wymaga rejestracji w sklepie internetowym AB Foto. Nie weryfikujemy, czy opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Opinie są moderowane.