Zdjęcia do wizy

 

Termin ważności zdjęcia do wizy

 

Najlepiej zrobić fotografię na kilka dni przed złożeniem wniosku. Prawo akceptuje zdjęcie wykonane nie wcześniej niż na 6 miesięcy od dnia, w którym petent składa wniosek do konsulatu.

 

Cechy prawidłowego zdjęcia do wizy:

 

Fotografia powinna być wykonana na wprost i posiadać cechy biometryczne. Przedstawiać całą głowę (od jej czubka) oraz górną część barków. Twój wizerunek musi zajmować 70-80% zdjęcia. Tło białe, jednolite - bez cieni, elementów ozdobnych i osób trzecich. Twarz musi być równomiernie oświetlona - tak aby nie tworzyły się na niej cienie. Zdjęcie powinno odwzorowywać naturalny kolor skóry. 

 

Twarz na fotografii do wizy: 

 

Wyraz twarzy musi być naturalny, bez uśmiechu, a usta zamknięte. Owal twarzy w pełni widoczny, z odsłoniętymi brwiami. Głowa powinna być skierowana prosto do obiektywu aparatu. Włosy należy ułożyć w taki sposób żeby nie dotykały brwi. Jeżeli nosisz zarost, brodę lub wąsy i nie utrudniają one rozpoznania wizerunku - możesz mieć je na zdjęciu. Jednak w celu uniknięcia ewentualnych problemów, proponujemy zrobić zdjęcie bez zarostu.

 

Wady wzroku, a zdjęcie do wizy:

 

Kolejną kwestią w zdjęciu do wizy są okulary i soczewki kontaktowe. Te elementy są dozwolone, ale musisz pamiętać o kilku zasadach:

 1. zalecane jest zdjęcie okularów - oczy i brwi muszą być w pełni widoczne,
 2. oprawki nie mogą zasłaniać brwi i zachodzić na oczy
 3. na szkłach nie powinno odbijać się światło,
 4. soczewki kontaktowe nie powinny zmieniać naturalnego koloru oraz kształtu oczu.

Gdy masz wrodzoną lub nabytą wadę wzroku, nie musisz zdejmować ciemnych okularów.

Wtedy do wniosku o wizę dołącz orzeczenie o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności.

 

Nakrycie głowy:
 

Jeśli nosisz nakrycie głowy, bo wymaga tego Twoja religia - możesz mieć je na zdjęciu. Pamiętaj że linia twarzy musi być dobrze widoczna - brwi, oczy i usta również. Do wniosku o dowód dołącz zaświadczenie, które potwierdza przynależność do wspólnoty wyznaniowej (musi być ona zarejestrowana w Polsce). 

 

Dzieci na zdjęciu do wizy

 

W przypadku gdy zdjęcie robimy dziecku które ma mniej niż 5 lat, wymagania zachowania cech biometrycznych na zdjęciu nie są tak restrykcyjne jak w przypadku osób dorosłych. Akceptowalne są otwarte usta i nienaturalny wyraz twarzy (dziecko może się uśmiechać). Jego twarz powinna być dobrze widoczna - nie zasłonięta włosami lub innymi elementami. Głowa musi być skierowana prosto, tło jasne i jednolite - bez osób trzecich w kadrze. W celu skupienia uwagi maluszków proponujemy zabrać ulubioną zabawkę. Jeżeli dziecko jest starsze, sugerujemy aby przed przyjściem do naszego salonu opowiedzieć mu dokąd idziecie i w jakim celu. Taka rozmowa zaowocuje podczas wizyty w AB Foto, a mały model będzie zdecydowanie spokojniejszy.
 

Odrzucone zdjęcie:


Często wniosek zostaje odrzucony przez oprawki okularów lub włosy które zasłaniają brwi. W celu uniknięcia ewentualnych problemów w urzędzie, proponujemy zrezygnować z okularów na moment wykonania zdjęcia.

 

Kwestie techniczne:


W zależności od kraju do którego podróżujemy zdjęcie do wizy należy złożyć:

 • osobiście w konsulacie - konieczne wtedy będzie od jednego do dwóch kolorowych zdjęć (w zależności od wymagań konsulatu danego państwa) w wersji papierowej którego wymiary to w większości Państw 35 mm x 45 mm (szerokość x wysokość),
 • przez internet i osobiście w konsulacie - dołącz kolorową fotografię w formie elektronicznej, jej minimalna rozdzielczość z reguły powinna wynosić 492 x 633 piksele lub więcej, nie może jednak przekroczyć wielkości 2,5 MB (w zależności od wymagań konsulatu kraju do którego podróżujemy)

 

Robiąc zdjęcie w jednym z naszych salonów nie musisz się martwić o wymiary i proporcje zdjęć do wizy - przygotowujemy je zgodnie z wytycznymi konsulatu kraju do którego będziesz podróżować.

Zalecamy również zabranie w podróż wydrukowanych zdjęć oraz ich kopii elektronicznej. Mogą być potrzebne w wypadku utraty, zniszczenia, kradzieży dokumentów. 

 

Cena zdjęcia do wizy:

Za pakiet fotografii do wizy w ABFoto zapłacisz tylko 49,99 zł. Jeśli potrzebujesz większej ilości zdjęć - nie ma problemu! Za dodatkowy komplet zapłacisz jedynie 9,99 zł. Warto również wybrać zdjęcie w formie elektronicznej - kosztuje tylko 8,99 zł, w razie utraty dokumentu masz już ważne zdjęcie.

 

Przed wizytą w naszym salonie:


Jak przygotować się przed wykonaniem zdjęcia? Odpowiadamy:

 1. Przede wszystkim porządnie się wyspać.
 2. Ułożyć fryzurę tak, aby nie zasłaniała brwi.
 3. Dobrać ubiór wiedząc, że na zdjęciu widać tylko wycinek barków, jednocześnie zwracając uwagę na kolor ubrania. Warto postawić na spokojne tony: biele, beże, szarości.
 4. Jeśli masz ochotę zrób delikatny make-up podkreślający urodę.

Znajdź najbliższy salon AB Foto w swojej okolicy:

 

SALONY AB FOTO, W KTÓRYCH ZROBISZ ZDJĘCIA DO WIZY I INNYCH DOKUMENTÓW:

 

Nasze salony AB Foto, w których zrobisz zdjęcia do wizy, są rozsiane na terenie całej Polski. Ekspresowe zdjęcia do wizy wykonasz w takich miastach jak: 

BiałystokGdańskJastrzębie - ZdrójKatowiceKielceKrakówLublinŁódźOlsztynRzeszówSzczecinToruńWarszawa i Wrocław.


Zapraszamy!


 • rzetelna firma
 • forbes2015
 • forbes2014
 • PFR_wsparcie
 • forbes2013
 • gepard biznesu
 • gazele biznesu
 • szkoly