Film SantaColor 100 / 36 (135)

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 69,00 zł 69.00
ilość szt.

towar niedostępny

Producent: SantaColor
Kod produktu: 124203

Opis

Film SantaColor 100 - drobne ziarno, wspaniałe kolory

SantaColor 100 jest drobnoziarnistym, kolorowym filmem negatywowym kompatybilnym z procesem C41, dającym rezultaty z wyrazistymi czerwieniami i soczystymi zieleniami. Jest on bardziej nasycony niż seria Kodak Portra, ale mniej nasycony i z dłuższą krzywą kontrastu niż Kodak Ektar 100.

 

 Film SantaColor 100 / 36 (135)

 

SantaColor 100 - świetna jakość w różnorodnych warunkach

SantaColor 100 jest negatywem o czułości 100 ISO, choć stosując odpowiednie warunki wywoływania, można tę wartość zwiększyć aż do ISO 800 z niewielką utratą dokładności kolorów i niewielkim wzrostem ziarna. Film naświetlony przy czułości 400 ISO i wywołany z 2-krotnym zwiększeniem czułości, charakteryzuje się wiernym odwzorowaniem kolorów i niemal bezziarnistym wyglądem, typowym dla filmów takich jak Kodak Ektar 100 lub Kodak Portra 160. Film jest również kompatybilny z procesem drukowania RA-4.

 

 Film SantaColor 100 / 36 (135)

 

SantaColor 100 - społecznie zaangażowany

Inicjatywa SantaColor rozpoczęła się jako udana kampania crowdfundingowa fińskiego sprzedawcy Kamerastore. Kamerastore znajduje się w Helsinkach w Finlandii i jest znany w społeczności analogowej z szerokiego wyboru kamer filmowych i akcesoriów fotograficznych, a także z zaangażowania w zrównoważone i przyjazne dla środowiska praktyki w swojej działalności biznesowej.

Projekt ten został pierwotnie zainicjowany przez Kamerastore, aby pomóc ukraińskim kobietom, które uciekły do Finlandii z powodu trwającego konfliktu, a kampania zebrała prawie 200 000 euro w zamówieniach przedpremierowych w zeszłym roku. Dzięki tym funduszom udało im się wyprodukować pierwszą partię 25 000 rolek filmu, a obecnie produkują ciągłe partie około 12 000 rolek co trzy miesiące, z potencjałem podwojenia zdolności produkcyjnych. Obecnie przy projekcie pracują cztery kobiety Ukrainy.

 

 Film SantaColor 100 / 36 (135)

 

Cechy charakterystyczne negatywu SantaColor 100

  • Negatyw kolorowy, pierwotnie wykorzystywany w kamerach lotniczych.
  • Materiał filmowy jest produkowany w USA i ręcznie nawijany w wielorazowych pojemnikach w Finlandii w zakładach Kamerastore.
  • Bardzo wierne odwzorowanie kolorów z nieznacznie zwiększoną czułością na czerwień. Po zeskanowaniu zazwyczaj po cieplejszej stronie, a czasami po bardziej czerwonej.
  • Bardzo drobne ziarno, ale tworzone w celu uzyskania bardzo ostrych obrazów, ponieważ jest to film do monitoringu lotniczego.
  • Szeroka tolerancja na naświetlanie w zakresie od 25 ISO do 800 ISO.
  • Materiał światłoczuły wyprodukowany w 2022 roku w USA i ręcznie nawijany w Finlandii.
  • Przezroczysta, lekko pomarańczowa baza. Ze względu na cieńszą, bardziej przejrzystą powłokę zalecane jest instalowanie filmu w pomieszczeniu.
  • Brak kodu DX, większość aparatów z czytnikami DX domyślnie ustawia czułość ISO 100 - film jest więc w pełni użyteczny w aparatach typu point and shoot.
  • W większości przezroczysta, lekko pomarańczowa baza. Film nie jest bezpośrednio kompatybilny z procesem RA4. Przezroczysta podstawa filmu wymaga dodatkowego filtra, aby była kompatybilna z procesem RA-4. Najprostszym sposobem na to jest przetworzenie paska nienaświetlonego kolorowego filmu negatywowego C41 i użycie go jako dodatkowego filtra w celu uzyskania normalnych wyników drukowania.

 

 Film SantaColor 100 / 36 (135)

Specyfikacja

Typ kliszy Kolorowa
Rodzaj kliszy Negatyw
Format kliszy 135 (35 mm)
Czułość 100 ISO
Liczba klatek 36
Proces fotograficzny C41
Kod sklepu (SKU) 124203
Kod EAN 6429810609236
Gwarancja Brak

Opinie (0)

Dodanie opinii nie wymaga rejestracji w sklepie internetowym AB Foto. Nie weryfikujemy, czy opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Opinie są moderowane.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium